Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 października 2024 16:32

Gorzowscy piłkarze wygrywają po golach w doliczonych czasach gry!

AstroEnergy Warta wygrała w Zielonej Górze z Lechią 1:2 (1:0), a CFB Stilon pokonał przed własną publicznością Odrę Bytom Odrzański 1:0 (0:0). Oba wyniki łączy fakt, że zwycięskie bramki padły w doliczonym czasie spotkań.

Autor: Oliwer Przewoźny

Źródło: Facebook / Warta Gorzów

Rozgrywki Betclic III ligi weszły już w trzeci miesiąc zmagań. Rozegrane kolejki rozlokowały poszczególne drużyny w różnych miejscach w tabeli, a dzięki temu można określić na co stać dany zespółCFB Stilon do tej pory spisywał się zdecydowanie poniżej oczekiwań i dzięki temu, przed sobotnim meczem z Odrą Bytom Odrzański, znajdował się tuż nad strefą spadkową. Niebiesko-biali mieli jednak wymagający terminarz, a w najbliższych tygodniach czeka ich seria potyczek z zespołami z samego dołu tabeli. Mecz z Odrą miał być właśnie pierwszym spotkaniem z gatunku tych teoretycznie łatwiejszych.

Pierwsze minuty należały do Stilonu, który konsekwentnie atakował przeciwnika. Jednak sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła po 15. minucie, kiedy to Jakub Kaczor obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Od tego momentu przewagę przejęła Odra, a Szymon Czajor musiał kilkakrotnie ratować swój zespół przed stratą bramki.
Po przerwie goście kontynuowali swoją dominację, jednak Czajor był nie do pokonania. Kluczowy moment meczu nastąpił w 77. minucie, kiedy goście wywalczyli rzut karny. Do piłki podszedł Sebastian Górski, ale jego strzał został fenomenalnie obroniony przez Czajora, co okazało się punktem zwrotnym. Stilon, nabrawszy pewności siebie, przeszedł do ataku i w doliczonym czasie gry zdobył zwycięską bramkę. Po rzucie wolnym Łukasza Kopcia, piłka spadła przed pole karne, a Mateusz Mączyński oddał strzał bez przyjęcia, który odbił się od poprzeczki i wpadł do siatki.
Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, przypieczętowując zwycięstwo gospodarzy 1:0, które przyszło po ciężkiej walce i heroicznej postawie bramkarza Stilonu
Za tydzień niebiesko-biali ponownie zagrają przed własną publicznością - tym razem gościć oni będą Polonię Słubice.

Ostatnie tygodnie zakończyły piękny sen AstroEnergy Warty. Forma z początku sezonu ewidentnie uleciała, a do tego doszło trochę pecha w poszczególnych meczach. Wynikiem tego były trzy porażki z rzędu i zjazd w tabeli z pierwszego miejsca aż na siódmą lokatę. Warciarze nie złożyli jednak broni i wciąż chcą być wiodącą siłą trzecioligowego frontu. W sobotnie popołudnie bordowo-granatowi rozegrali prestiżowe spotkanie w Zielonej Górze z Lechią, a ewentualne zwycięstwo mogło Warcie dać mocy na drugą część rundy jesiennej.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Lechia grała pewnie i szybko wyszła na prowadzenie dzięki rzutowi karnemu w 22. minucie, który pewnie wykonał Mateusz Lisowski. Zielonogórzanie dążyli do podwyższenia wyniku, a najbliżej tego byli w 38. minucie, kiedy to Dawid Smug popisał się znakomitą interwencją, broniąc groźny strzał zza pola karnego. Warta miała także swoje szanse – Przemysław Zdybowicz przed przerwą oddał groźny strzał głową, ale bramkarz Lechii zachował czujność i zdołał go wybronić.
 Druga połowa przyniosła odwrócenie losów spotkania. Warta zaczęła dominować, a sytuacja miejscowych skomplikowała się w 58. minucie, kiedy Franciszek Majchrzak został ukarany drugą żółtą kartką, co osłabiło zespół gospodarzy. Chwilę później, po dośrodkowaniu Igora Lewandowskiego z rzutu wolnego, do wyrównania doprowadził Zdybowicz, tym razem nie dając szans Jakubowi Bursztynowi
Gra Lechii stała się coraz bardziej nerwowa, co pogłębiło się w 68. minucie, gdy drugi zawodnik gospodarzy, Igor Kurowski, również zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Frustracja miejscowych sięgnęła zenitu, a trener Lechii, Michał Sucharek, został odesłany na trybuny przez sędziego.
Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, jednak w doliczonym czasie gry Warciarze wywalczyli rzut karny. Pierwszy strzał został wybroniony przez Bursztyna, ale przy dobitce Lewandowski nie popełnił błędu, zdobywając zwycięską bramkę dla Warty Gorzów
Dzięki wygranej w Zielonej Górze bordowo-granatowi zakończyli słabą serię i dzięki temu zameldowali się ponownie na ligowym podium. W przyszłą sobotę Warta znowu pojedzie w delegację. Tym razem destynacją podopiecznych Pawła Posmyka będzie Bytom Odrzański.