sobota, 21 września 2024 21:56

Bolesna sobota gorzowskich piłkarzy

AstroEnergy Warta przegrała w Goczałkowicach z LKS-em 2:0 (0:0) i przez to spadła z pierwszego miejsca w tabeli Betclic III ligi. CFB Stilon natomiast poległ przez własną publicznością z MKS-em Kluczbork aż 1:5 (0:3).

Autor: Karol Korniak

Źródło: Facebook / Stilon Gorzów

Do odległych Goczałkowic piłkarze AstroEnergy Warty udali się w roli lidera Betclic III ligi. Bardzo dobry początek sezonu bordowo-granatowych wciąż procentuje, ponieważ z piedestału nie zrzuciła nawet Warciarzy zeszłotygodniowa porażka z Cariną Gubin (1:2). Do końca rozgrywek jednak jeszcze długa droga i niejeden zespół będzie chciał zepchnąć gorzowską ekipę w dół ligowej klasyfikacji. Kolejną okazją do obrony fotelu lidera była sobotnia potyczka z LKS-em. Goczałkowiczanie do tej pory nie przegrali meczu na swoim terenie, co mogło budzić obawy w szeregach Warty.

Początek pojedynku w Goczałkowicach stał pod znakiem dominacji Warciarzy. Przez pierwszy fragment spotkania gorzowianie nie schodzili z połowy gospodarzy, co jednak nie przeradzało się w wymierne zagrożenie bramkowe. Jedynie w 11. minucie meczu obrońca LKS-u uratował swój zespół przed utratą gola, kiedy to zmuszony był wybijać piłkę z linii bramkowej. Po początkowej niemocy do gry włączyli się miejscowi. Pierwsze kilka strzałów goczałkowiczan było zdecydowanie na wiwat, ale w końcówce pierwszej połowy parokrotnie Wartę musiał ratować Alan Madaliński. Po stronie gorzowian najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Szymon Mroczko, który w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy kopnął piłkę obok bramki. Na przerwę obie drużyny schodziły z rezultatem bezbramkowym.
Po zmianie stron od początku pachniało bramką. Drużyny wyszły na boisko z ofensywnym nastawieniem, co początkowo zaowocowało wymianą niecelnych strzałów. Dopiero po kwadransie zebrana publiczność zobaczyła gola. Dokonali tego gospodarze za sprawą Michała Płonki, który na bramkę zamienił idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Trafienie to odmieniło całkowicie obraz meczu i to gospodarze zaczęli być drużyną zdecydowanie lepszą. LKS co chwilę dochodził do dogodnych sytuacji bramkowych, a Warta nie potrafiła tego trendu odmienić. Miejscowi dołożyli jeszcze jednego gola – ponownie po stałym fragmencie gry z tego samego narożnika boiska. Tym razem najprzytomniej w polu bramkowym zachował się Kacper Będzieszak. Do końca meczu nic już się nie zmieniło, a przez to Warta przegrała drugi mecz z rzędu.

CFB Stilon w miniony weekend zanotował przymusową przerwę w rozgrywkach. Powodem tego była oczywiście sytuacja jaka zapanowała na Dolnym Śląsku. Niebiesko-biali nie próżnowali jednak i naprędce zorganizowali grę towarzyską z drugim zespołem klubu. Sparing to jednak nie to samo, co gra o ligowe punkty i zagadką pozostawało to, jak Stilonowcy zareagują na pauzę. Przed nią bowiem podopieczni trenera Łukasza Maliszewskiego złapali pozytywny rytm i wygrali dwa mecze z rzędu – z Karkonoszami Jelenia Góra i w Pucharze Polski w Skwierzynie z Pogonią. W sobotę gorzowianom przyszło się mierzyć z zawsze groźnym MKS-em Kluczbork.

Przerwa niczego nie zmieniła w postawie obu ekip. Stilon nie miał żadnego pomysłu na grę do przodu, a gościom niemal wszystko wychodziło. Już pięć minut po wznowieniu gry Wojtyra był bliski skompletowania hattricka, ale lecącą do pustej bramki piłkę w ostatniej chwili wybił Mateusz Mączyński. Po chwili piłka nawet znalazła się w siatce Czajora, ale w ogromnym zamieszaniu jeden z zawodników gości przekroczył przepisy, a arbiter odgwizdał faul. Gole dla MKS-u wydawały się jednak tylko kwestią czasu, a to okazało się być prawdą. W 56. minucie kluczborczanie przeprowadzili składną akcję środkiem pola, a dzięki tej kombinacji w sytuacji oko w oko z Czajorem stanął Tuszyński. Doświadczony napastnik nie miał problemu ze zdobyciem gola. Minęło raptem kilka chwil a Tuszyński miał już uzyskany dublet. Tym razem zawodnika gości obsłużyła niefrasobliwość defensywy Stilonu, która wystawiła piłkę rywalowi niemal do pustej bramki. W końcówce meczu Stilon zdołał zdobyć bramkę honorową, a jej autorem był Emil Drozdowicz. Drużyna z Kluczborka zdominowała gorzowian w pełni i zasłużenie wysoko wygrała.