Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 00:04
Reklama

Otwarcie interaktywnej wystawy zabytków techniki „A jednak działa!”

18 czerwca 2022 roku odbył się wernisaż interaktywnej wystawy zabytków techniki „A jednak działa!”. Wystawa stanowi uzupełnienie obrazu filmowego. Ma za zadanie prowokować i jednocześnie, poprzez interaktywną zabawę, inspirować do refleksji oraz stawiania pytań.
Otwarcie interaktywnej wystawy zabytków techniki „A jednak działa!”
fot. fb Muzeum Lubuskie

18 czerwca 2022 roku odbył się wernisaż interaktywnej wystawy zabytków techniki „A jednak działa!”, w ramach corocznej imprezy pn. Nocny Szlak Kulturalny. Wystawa stanowi uzupełnienie obrazu filmowego. Jest swoistym continuum przeniesionym z przestrzeni wirtualnej do świata realnego. Ma za zadanie prowokować i jednocześnie, poprzez interaktywną zabawę, inspirować do refleksji oraz stawiania pytań.

Akt oskarżenia za zabójstwo 4-letniego Piotrusia

Tak to jest, że z pozoru banalne przedmioty mają zaskakującą historię. A jakie artefakty, z którymi się spotykamy, mają moc przenoszenia nasz w sentymentalną podróż? Muzeum Lubuskie wybrało ponad dwadzieścia obiektów, które rozmieszczone są w pięciu blokach tematycznych – od zabytkowych przyrządów optycznych zaczynając, a na sprzętach kulinarnych kończąc. Każdemu zabytkowi przyporządkowano kod QR, dzięki któremu możemy przenieść się do treści filmu zamieszczonego w serwisie You Tube.

Strzelce Krajeńskie i Kostrzyn nad Odrą w wojennym klimacie

Projekt „A jednak działa!” wciąż ewoluuje. Muzeum Lubuskie podjęło się zadania konsekwentnego upowszechniania wiedzy o zabytkach techniki i przedmiotach codziennego użytku. Próbuje jednocześnie dostosowywać się do wymogów i zasad obowiązujących w mediach społecznościowych. Stąd projekt „A jednak działa” adresowany jest do wszystkich grup odbiorców, jego idea i uniwersalność czynią go wyjątkowym w skali regionu i poza nim. Muzeum Lubuskie przekracza kolejne granice – dosłownie i w przenośni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

 

 

W 2022 roku Muzeum Lubuskie zrealizuje kilka odcinków w muzeach zrzeszonych w Związku Muzeów Brandenburgii, by pokazać zabytki codzienności zupełnie nieznane. Wartość tego projektu przejawia się w ukazywaniu różnych obszarów kultury materialnej. Poza historią techniki, Muzeum Lubuskie poszerza obszar wiedzy tak z zakresu etnologii, jak i archeologii, historii rzemiosł, sztuki użytkowej czy wreszcie historii sportu! Jednak najważniejsze i mile widziane są przede wszystkim Państwa sugestie w tym zakresie. Zapraszamy na wystawę!

Dziękujemy, że jesteś z nami


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama