niedziela, 29 września 2024 01:25

Zwycięski blok Stilonu

Siatkarze Cuprum Stilonu wygrali ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:1 (25:20,25:19,21:25,28:26). Dzięki tej wygranej niebiesko-biali utrzymują się blisko czołówki Plusligi.

Autor: Karol Korniak

Źródło: Facebook / Stilon Gorzów

Pierwszy mecz w Pluslidze siatkarze Cuprum Stilonu zakończyli efektownym comeback’iem w starciu z Trelfem Gdańsk, ale już premierowy wyjazd nie był udany dla drużyny trenera Andrzeja Kowala. Niebiesko-biali w Bełchatowie zapłacili srogie frycowe i bardzo szybko przegrali 3:0 ze Skrą – do 18, 22 i 15. W trzeciej kolejce zmagań Stilonowcy wrócili do Areny Gorzów, by przed własną publicznością zmierzyć się ze Ślepskiem Malow Suwałki. Ekipa z polskiego bieguna zimna rozgrywki zaczęła bardzo dobrze, bo od dwóch zwycięstw 3:1. Pierw suwalczanie wygrali w Częstochowie, a w minioną niedzielę pokonali Indykpol AZS Olsztyn. Dzięki tym triumfom Ślepsk do meczu w Gorzowie przystąpił jako czwarta drużyna Plusligi

Pierwsza partia sobotniego meczu rozpoczęła się od wymiany ciosów. Obie drużyny szły punkt za punkt i żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć na większą liczbę oczek. Taki stan gry utrzymywał się aż do rezultatu 17:16, ponieważ wtedy Stilonowcy zaczęli uzyskiwać błyskawicznie przewagę. Swoją pracę wykonywał Chizoba Nevez Atu, a kluczowe punkty dokładał Kamil Kwasowski. Dzięki temu gospodarze uzyskali bezpieczną różnicę na swoją korzyść i przy stanie 24:19 zagrywali pierwszą piłkę meczową. Ślepsk zdołał wybronić jedną akcję podopiecznych trenera Kowala, ale w kolejnej sytuacji wyrok wykonał Mathijs Desmet.

Drugi set początkowo miał tożsamy przebieg, jak jego poprzednik. Jednak od stanu 3:3 gorzowianie zaczęli zyskiwać optyczną przewagę. To przełożyło się również także na stopniowe zdobywanie bezpiecznej przewagi w punktach. Wciąż na parkiecie brylował Chizoba, a dowodem na dobrą formę Brazylijczyka był as serwisowy. Dobra postawa w ataku i skuteczne bloki dały Stilonowi wynik 15:9. Z tej pozycji gospodarze mieli już otwartą drogę do prowadzenia 2:0 w całym spotkaniu, zwłaszcza, że fenomenalnie grał Desmet. Końcówka seta należała właśnie do Belga, który zdobył dwa ostatnie punkty partii. Wynik 25:19 jasno wskazał drużynę lepszą.

W trzeci set lepiej weszli suwalczanie. Goście zdobyli pierwsze trzy oczka, co zbudowało im odpowiednie fundamenty do dalszej gry. Stilon zmuszony był po raz pierwszy do gonienia wyniku i mozolne to czynił. Niebiesko-biali dobili do rywali dopiero przy rezultacie 8:8. Ślepsk był jednak zmotywowany i ponownie odskoczył na kilka punktów przewagi. W tym czasie Stilonowcy popełniali kosztowne błędy, a dodatkowo goście dobrze grali w obronie i w bloku. Mimo, że gorzowianie dzielnie gonili, to rozpędzeni suwalczanie pewnie zmierzali po zwycięstwo w secie. Po stronie gości dobrze punktowali Honarato Henrique Dantas, Quentin Jouffroy i Paweł Halaba. Ostatecznie Ślepsk wygrał trzeciego seta 21:25.

W sobotę swoje rozgrywki zaczęli siatkarze drugoligowi. Agencja Inwestycyjna Stilon wygrała premierowe starcie w Łęczycy z MMKS Lotnikiem 1:3 (10:25,25:19,23:25,19:25).