Ideą organizowanego od ponad pół wieku konkursu, skierowanego zarówno do profesjonalistów jak i amatorów, jest popularyzacja tradycji pisania pisanek w okresie wielkanocnym oraz pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie co najmniej pięciu sztuk pisanek, opartych na tradycyjnych motywach.
Zobacz też:
Pisanki powinny być wykonane na jajach kurzych, kaczych albo gęsich (wydmuszki lub ugotowane „na twardo”). Ocenie będą podlegać prace wykonane wyłącznie technikami tradycyjnymi.
Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek. Do środka należy włożyć kartkę z podanymi: imieniem, nazwiskiem i wiekiem autora oraz informacją, skąd pochodzą motywy zdobień na pisankach oraz wydrukowaną i podpisaną klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych (dostępną do pobrania na stronie internetowej Muzeum Lubuskiego).
Dobrze opakowaną paczkę należy wysłać do 10 marca 2024 roku na adres:
Spichlerz – filia Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Fabryczna 1-3
66-400 Gorzów Wielkopolski z dopiskami „konkurs pisanek” oraz „ostrożnie szkło”.
Nagrodzone pisanki będą eksponowane na wystawie w Spichlerzu – filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, której uroczyste otwarcie nastąpi 24 marca 2024 roku (Niedziela Palmowa).
51. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Regulamin konkursu oraz klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych do pobrania TUTAJ.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zobacz też:
Napisz komentarz
Komentarze