Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 18:08

Siatkarski hit kolejki nie dla gorzowian. Stilon ugrał w Poznaniu tylko jednego seta

Siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów przegrali w meczu dziewiątej kolejki w Poznaniu z Enea Energetykiem 3:1 (21:25, 25:21, 28:26, 25:23). Wynik ten spowodował, że zespół ze stolicy Wielkopolski przeskoczył niebiesko-białych w tabeli rozgrywek.
Kadr z meczu Stilon Gorzów - Lotnik Łęczyca.

Autor: Marta Czernicka

Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla gorzowskich siatkarzy. Stilonowcy wygrali dwa spotkania z rzędu, a dzięki temu ugruntowali swoją pozycję w czubie ligowej klasyfikacji. Przed sobotnim meczem podopieczni trenera Krzysztofa Dobka zajmowali trzecie miejsce w tabeli, które na koniec rundy zasadniczej daje udział w fazie play-off. Po ósmej kolejce zmagań tuż za plecami Stilonu w ligowej układance był zespół Enea Energetyka Poznań, więc w sobotnie popołudnie doszło do pojedynku dwóch ekip żywo zainteresowanych grą o najwyższe cele w siatkarskiej II lidze.

Początek pojedynku w hali poznańskiego AWF-u należał do Stilonu. Gorzowianie wygrali kilka pierwszych piłek, dzięki czemu objęli prowadzenie 2:7. W kolejnych akcjach do gry powoli zaczęli dołączać gospodarze, by po chwili doprowadzić do remisu 10:10. Poznaniacy zdołali nawet wyjść na prowadzenie 13:12, ale Stilonowcy szybko wrócili do regularnego punktowania i zdołali objąć prowadzenie. W końcówce pierwszego seta niebiesko-biali zdominowali miejscowych zawodników, co przełożyło się na zdobycie dużego punktu po zwycięstwie 21:25

Pierwsze akcje czwartej partii były tożsame z początkiem trzeciego seta. Znowu gra toczyła się przy regularnej wymianie prowadzenia. Powtórnie też to Energetyk przełamał taki stan rzeczy i objął prowadzenie 10:8. Dodało to wiatru w żagle miejscowej drużynie, która zaczęła się zbliżać do końcowego triumfu. Ostatecznie Energetyk zdołał wygrać czwartego seta 25:23, co dało zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

Zawodnikiem meczu został wybrany gracz gospodarzy – Filip Kaczmarek.

Stilon wraca z Wielkopolski na tarczy, ale nie musi tego robić ze spuszczonymi głowami. Niebiesko-biali pokazali się z dobrej strony i przez większość meczu byli równorzędnym przeciwnikiem dla ekipy Energetyka. Sobotni rezultat spowodował, iż obie drużyny zamieniły się miejscami w ligowej tabeli.