Podczas przeszukania budynku ujawniono zestawy komputerowe i automaty do gier, które były wykorzystywane niezgodnie z prawem.
Jak przebiegała kontrola?
Funkcjonariusze SCS przeprowadzili tzw. eksperyment procesowy na zabezpieczonych urządzeniach. To metoda, która pozwala sprawdzić, czy gry na automatach spełniają kryteria losowości, co jest kluczowe w ustaleniu ich legalności. W wyniku eksperymentu stwierdzono, że wynik gier był całkowicie losowy, a tym samym automaty były wykorzystywane w sposób sprzeczny z przepisami. Gry hazardowe oparte na losowości mogą być organizowane wyłącznie w kasynach, posiadających odpowiednie koncesje.
6 grudnia 2024 roku zakończył się proces przenoszenia Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej do nowoczesnego budynku. Nowa siedziba zapewnia strażakom komfortowe i ergonomiczne warunki pracy oraz podnosi jakość funkcjonowania jednostki. Rozbiórka starego obiektu oraz remont wymusiły tymczasowe zmiany organizacyjne, które teraz należą już do przeszłości. Dzięki inwestycji strażacy mogą sprawniej realizować swoje zadania. Nowoczesna komenda to także lepsza przestrzeń dla działań administracyjnych i operacyjnych.
Zatrzymanie sprzętu
W trakcie akcji funkcjonariusze SCS zatrzymali 11 nielegalnych urządzeń o łącznej wartości szacowanej na ponad 130 tysięcy złotych. Automaty te były wykorzystywane w lokalu bez wymaganej koncesji, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów ustawy o grach hazardowych.
Napisz komentarz
Komentarze