34 osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej to cudzoziemcy m. in. z Albanii, Gruzji, Mołdawii i Macedonii, którzy przebywali na terenie Polski nielegalnie. Kontrole wykazały, że jedni nie posiadali wymaganych dokumentów pobytowych ani wiz, inni przeterminowali swoje pobyty na terenie naszego kraju, zaś dwóch cudzoziemców, pomimo złożonego wniosku o pobyt czasowy w Polsce, chciało wyjechać do Niemiec.
Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze SG zatrzymali trzech Polaków i dwóch Ukraińców poszukiwanych listami gończymi za uchylanie się od wyroków sądowych. Natomiast kolejni zatrzymanymi to również obywatele Polski - jeden odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień - zaś drugi, za posiadanie narkotyków.
Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w różnych formułach, prezentując wysokie umiejętności i niezwykłą determinację. Jednak to pojedynek Sylwestra Lisa z Karolem Frąckowiakiem okazał się najbardziej spektakularny. Lis, znany z potężnego ciosu, już w pierwszej rundzie znokautował swojego przeciwnika, kończąc walkę po zaledwie 26 sekundach. Po tej wygranej, Sylwester Lis postanowił wykorzystać chwilę i oświadczył się swojej partnerce.
W wyniku zatrzymań 18 cudzoziemców otrzymało już decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia Polski, zaś wobec pozostałych wciąż toczą się postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Dwóch cudzoziemców zostanie przekazanych na Słowację, gdzie posiadają prawo do legalnego pobytu. Natomiast jednego z Ukraińców doprowadzono bezpośrednio do polsko-ukraińskiej granicy, gdzie trafił w ręce tamtejszych służb. Wśród pięciu zatrzymanych Polaków, dwóch doprowadzono do aresztu śledczego, kolejny został przekazany funkcjonariuszom policji, natomiast pozostali, którzy naruszyli przepisy, uregulowali nałożone grzywny i po zakończeniu czynności zostali zwolnieni.
Napisz komentarz
Komentarze