Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 22:48
Reklama

Zespół kardiologów i kardiochirurgów naszego szpitala osiągnął kolejny sukces!

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie po raz pierwszy wykonał zabiegi przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej (TAVI). To przełomowe wydarzenie dla naszego szpitala i ogromna szansa dla pacjentów z chorobami serca.
Zespół kardiologów i kardiochirurgów naszego szpitala osiągnął kolejny sukces!

Źródło: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie

Zabiegi TAVI, przeprowadzone pod okiem prof. Marka Grygiera z Poznania, są mniej inwazyjną alternatywą dla tradycyjnych operacji serca. Dzięki tej metodzie, pacjenci szybciej dochodzą do zdrowia i mogą cieszyć się lepszą jakością życia.

Na czym polega zabieg TAVI?

Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnej protezy zastawki do serca przez niewielkie nacięcie w tętnicy. Dzięki temu unikamy rozległych cięć i skracamy czas rekonwalescencji. 

Gorzowski szpital wprowadza nową metodę leczenia serca. W tym tygodniu przeprowadzono pierwsze dwa zabiegi TAVI, czyli przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej. To nadzieja dla pacjentów, którzy nie mogą poddać się tradycyjnej operacji. Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnej protezy do serca.

Wczoraj zespół naszych kardiologów i kardiochirurgów, pod opieką prof. dr hab. Marka Grygiera (I Klinika Kardiologii Katedry Kardiologii Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), po raz PIERWSZY wykonał 2 zabiegi przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej TAVI

TAVI to alternatywa dla klasycznych chirurgicznych metod wymiany zastawki. Jest ratunkiem dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się do tradycyjnej operacji

Technika polega na wprowadzeniu do aorty (przez tętnicę udową, podobojczykową, szyjną, przez koniuszek serca lub bezpośrednio przez nakłucie aorty) specjalnej biologicznej protezy. Po jej rozprężeniu płatki zastawki podejmują pracę w miejsce uszkodzonej. Kontrakt z NFZ na procedurę TAVI podpisaliśmy pod koniec czerwca

Pionierskie zabiegi pod opieką prof. dr hab. n. med. Marka Grygiera, czyli proktora, przeprowadzili nasi specjaliści:

  • dr n. med. Seweryn Grudniewicz/operator
  • dr n. med. Roman Mycka/operator
  • prof. dr hab. n. med. Mirosław Czuczwar/anestezjolog
  • Manuela Skrzypacz/pielęgniarka anestezjologiczna
  • Patrycja Inoch/pielęgniarka instrumentariuszka
  • Anna Klimczak/pielęgniarka hemodynamiczna
  • Mariola Kalińska/pielęgniarka z hemodynamiczna
  • Marta Kilanowska/perfuzjonista
  • Sebastian Walczak/perfuzjonista
  • dr n. med. Paweł Ślozowski/zabezpieczenia kardiochirurgiczne
  • lek. Oktawiusz Mirecki/zabezpieczenia kardiochirurgiczne - poinformował gorzowski szpital na swoich mediach społecznościowych. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama