poniedziałek, 16 września 2024 21:49

Warta lepsza w derbach!

AstroEnergy Warta pokonała CFB Stilon 1:3 (1:2) w meczu trzeciej kolejki Betclic III ligi. Dzięki temu bordowo-granatowi są wciąż niepokonani w sezonie 2024/25, a niebiesko-biali znaleźli się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Autor: Karol Korniak

Do derbowego pojedynku w lepszych humorach przystępowała z pewnością AstroEnergy Warta. Piłkarze trenera Pawła Posmyka udanie weszli w nowe rozgrywki i na przestrzeni dwóch meczów ligowych oraz jednego pucharowego nie zaznali goryczy porażki. CFB Stilon z kolei przez ostatni tydzień lizał rany po gładko przegranym starciu w Zielonej Górze z Lechią (2:0). Co prawda, niebiesko-biali zameldowali się w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski, ale promocję tę otrzymali na tacy od Uranu Trzebicz. Stilonowcy wciąż więc przed sobotą pozostawali bez zwycięstwa na zielonej murawie i dlatego faworytem derbów była z pewnością bordowo-granatowa ekipa

Piłkarzy obu drużyn przywitał na murawie żar lejący się z nieba. Iście tropikalne warunki spowodowały, że zawodnicy w mecz wchodzili powoli i ewidentnie starali się nie forsować przesadnie tempa gry. Pierwsze zagrożenie bramkowe w 10. minucie stworzyła Warta, kiedy to z dystansu uderzył Karol Gardzielewicz. Próba ta nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Szymona Czajora. Minutę później do głosu doszedł Stilon i od razu zrobił to z przytupem. Efektowną, dwójkową akcję na lewym skrzydle przeprowadzili Mateusz Kaczor i Maksym Bohdanov, którzy w duecie wyprowadzili w pole defensywę rywala. Po wymianie podań Bohdanov dośrodkował piłkę na piąty metr, a tam snajperskim kunsztem popisał się Emil Drozdowicz, który w odpowiedni sposób dołożył głowę i umieścił piłkę w siatce. Gospodarze długo z prowadzenia się jednak nie cieszyli. Osiem minut później równie imponującą akcję przeprowadzili bordowo-granatowi. Długie podanie ze środka pola otrzymał Szymon Mroczko, który niepilnowany zdecydował się na zgranie piłki bez przyjęcia. Celne zagranie wylądowało na głowie Dawida Ufira, a po chwili znalazła się w bramce. Kilka minut później ponownie futbolówka mogła znaleźć drogę do siatki po strzale głową. Tym razem jednak uderzenie Kaczora przeleciało nad poprzeczką. Kiedy pierwsza połowa chyliła się ku końcowi to rzut karny wywalczyła Warta. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Igor Lewandowski i nie miał problemów z pokonaniem Czajora.

Śląsk II Wrocław 1:1 Unia Turza Śląska
Pniówek Pawłowice 1:2 Carina Gubin
Stal Brzeg 1:2 Miedź II Legnica
Podlesianka Katowice 2:1 Górnik Polkowice
Karkonosze Jelenia Góra 5:3 Odra Bytom Odrzański
Polonia Słubice 2:2 Lechia Zielona Góra