Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 września 2024 21:42

Warta z pierwszym zwycięstwem!

AstroEnergy Warta pokonała Podlesiankę Katowice 2:1(0:1), a CFB Stilon przegrał pojedynek derbowy w Zielonej Górze 2:0(2:0). Te wyniki przyniosła nam druga kolejka Betclic III ligi.

Źródło: Facebook / Warta Gorzów

Na derbowy pojedynek do Zielonej Góry CFB Stilon jechał z zamiarem poszukania pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie. Premierowe starcie z rezerwami Miedzi Legnica niebiesko-biali zaledwie zremisowali. Lechia natomiast poznała już smak triumfu w kampanii 2024/25, ponieważ w ubiegłą sobotę pokonała w Katowicach miejscową Podlesiankę 0:2. Derby to także, a może przede wszystkim, walka o prym na lokalnym podwórku. W poprzednim sezonie bilans gier między Lechią i Stilonem był korzystniejszy dla zielonogórzan. Drużyna z południa województwa wygrała dwa mecze (jesienią w lidze i wiosną w pucharze), a gorzowski zespół był lepszy jedynie w rewanżowym starciu w lidze. Nowy sezon to jednak nowa historia do napisania.

W podobnych nastrojach do drugiego swojego meczu w nowym sezonie przystępowała AstroEnergy Warta. Bordowo-granatowi w premierowej kolejce wyrwali punkt MKS-owi Kluczbork w doliczonym czasie gry, a piorunujący debiut w gorzowskich barwach zanotował Adam Setla. Bój do samego końca w województwie opolskim rozbudził apetyt Warciarzy na dalsze punktowanie. Bardzo dobrą okazją do tego miał okazać się sobotni mecz z beniaminkiem III ligi - Podlesianką. Na przeszkodzie podopiecznym Pawła Posmyka mogła stanąć zeszłoroczna klątwa Warty w pojedynkach z ligowymi nowicjuszami. Przez całą kampanię 2023/24 bordowo-granatowi ani razu nie wygrali z beniaminkiem.

Godzinę później swój mecz rozpoczął się mecz w Zielonej Górze. Starcie z Lechią Stilon rozpoczął bardzo źle. Miejscowa drużyna momentalnie narzuciła gorzowianom swój styl gry i mądrze prowadziła spotkanie. Już w ósmej minucie pojedynku gospodarze strzelili premierowego gola. Po wykonywanym na raty rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym zachował się Rafał Ostrowski, który głową wbił piłkę do sieci. Stilon przez pierwszy fragment meczu był zdominowany przez Lechię i z rzadka przesuwał grę w okolicę pola karnego przeciwnika. W końcówce pierwszej połowy niebiesko-biali zdołali oddać kilka strzałów, lecz nie stanowiły one realnego zagrożenia dla bramki zielonogórzan. Minutę przed przerwą Lechia wyprowadziła drugi cios. Ponownie odbyło się to przy okazji rzutu rożnego, ale tym razem na listę strzelców wpisał się Igor Kurowski. Niewiele zabrakło, aby druga połowa otwarta została w efektowny sposób. Tuż po wznowieniu gry Lechia ponownie w dobry sposób wykonała stały fragment gry, lecz jego efektem była tylko poprzeczka. Po chwili oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Emil Drozdowicz. Górą w tym pojedynku był jednak golkiper Lechii. Do końca meczu, mimo obustronnych chęci, żadna z drużyn nie znalazła już drogi do bramki. W ten sposób Stilon z pierwszej delegacji wrócił bez punktów.

Za tydzień czekają nas miejskie derby. W tygodniu zaś Warciarze zagrają w Pucharze Polski w Lubniewicach z Lubniewiczanką. Stilon awans do następnej rundy dostał de facto w prezencie od Uranu Trzebicz, który wycofał się z rozgrywek.