piątek, 20 września 2024 02:51

Bartosz Zmarzlik triumfuje w Vojens! Tytuł MŚ na wyciągnięcie ręki

W sobotni wieczór na torze w duńskim Vojens rozegrana została 8. runda walki o tytuł najlepszego żużlowca globu. Turniej zwyciężył Bartosz Zmarzlik, drugi był Robert Lambert a trzeci Leon Madsen. Drugi ze Stalowców Martin Vaculik zakończył zawody na 16 miejscu. Słowak zdobył jedynie 3 punkty.

Zawody od samego początku były bardzo emocjonujące, a kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami kilku ciekawych wyścigów. Bartosz Zmarzlik słabo rozpoczął turniej, po dwóch seriach miał jedynie dwa punkty. Reprezentant Polski, jednak szybko wyciągnął wnioski i kolejne jego biegi były udane. Dzięki temu wszedł do półfinału, a potem awansował do finału i wygrał. Na duńskiej ziemi dobrze spisał się Patryk Dudek. Wychowanek Falubazu wywalczył 14 punktów, jednak w finale przyjechał ostatni.

Kibiców z kraju Hamleta cieszyła postawa Rasmusa Jansena, który jechał z dziką kartą. Duńczykowi udało się awansować do półfinałów, a zawody zakończył z dorobkiem 11 oczek.

Niestety pozostali reprezentanci Polski: Paweł Przedpełski i Maciej Janowski nie mogą zaliczyć tych zawodów do udanych. Obaj zdobyli 4 punkty.

Zmarzlik pewnie przewodzi w klasyfikacji generalnej cyklu Speedway Grand Prix. Do rozegrania postały już tylko dwa turnieje. Mistrzowski tytuł wychowanek Stali Gorzów może już przypieczętować za tydzień w szwedzkiej Malilli. Jeżeli ta sztuka tam mu się nie powiedzie, to najlepszego zawodnika świata poznamy podczas ostatniego turnieju, który odbędzie się 1 października w Toruniu.