Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 06:10
Reklama

Gorzów. Historia małej wojowniczki, która zwyciężała każdy dzień

Łucja urodziła się w lipcu, ale jej życie toczyło się przez wiele trudnych chwil, zanim mogła opuścić oddział noworodkowy gorzowskiego szpitala. Jej historia to prawdziwy dowód na to, jak wielka siła tkwi w miłości rodziców, zaangażowaniu personelu medycznego.
Gorzów. Historia małej wojowniczki, która zwyciężała każdy dzień

Źródło: Facebook / Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie

Marta i Eryk Chmielewscy, dumni rodzice Łucji, podzielili się swoimi wzruszającymi doświadczeniami w liście skierowanym do personelu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, w którym podziękowali wszystkim, którzy pomogli im w tej trudnej podróży.

Zabierając Łucję ze szpitala zamknęliśmy za sobą pewien rozdział z nadzieją patrząc w przyszłość- napisali. Ich słowa odzwierciedlają ogromne poświęcenie i miłość, która towarzyszyła im przez cały okres leczenia ich córeczki.

🔴 Obrzydliwy incydent na gorzowskim osiedlu

Łucja to niewątpliwie bohaterka tej historii, ale jej droga do zdrowia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Gorzowie Wielkopolskim, pod kierunkiem dr. Krzysztofa Kaczmarka, stanowił pierwszy etap walki o życie Łucji. To tam podjęto decyzje, które miały zapewnić, że malutka dziewczynka przyjdzie na świat w najlepszych warunkach. Następnie, gdy Łucja urodziła się w 27. tygodniu ciąży, Oddział Noworodkowy z Pododdziałem Intensywnej Opieki Nad Noworodkiem i kierująca nim dr. Barbara Michalczyk, stały się jej drugim domem. Łucja przeszła wiele dni, które były pełne wyzwań, ale również triumfów. Dzięki starannemu leczeniu i trosce personelu medycznego, dzień po dniu zdrowiała.

Dzięki determinacji Łucji i wsparciu rodziców, dziś ta trudna część życia jest już tylko wspomnieniem. Rodzice Łucji są ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy pomogli w tej trudnej drodze. Wspominają lekarzy, położne, doradczynie laktacyjne, psychologa Jagodę Hampelską, a także panie pracujące jako pomoce szpitalne.

🔴 Mieszkańcy Gorzowa zaniepokojeni chuligańskimi incydentami

Warto również zaznaczyć, że personel szpitalny nie tylko dbał o zdrowie Łucji, ale także dawał jej rodzicom wsparcie i nadzieję. Natalia Kara, pracująca na oddziale położniczym, opowiadała bajki mamie Łucji, by ją pocieszyć. Zdzisława Olejniczak z tego samego oddziału przynosiła książki, które stanowiły odskocznię od trudnej rzeczywistości. Irena Szczotka z oddziału noworodkowego, zawsze uśmiechnięta pani z różą, była wsparciem i trzymała kciuki za małe pacjentki "ze swojego oddziału".

Dziękujemy rodzicom Łucji za podzielenie się tą inspirującą opowieścią i za pamięć o każdej osobie, która przyczyniła się do zdrowia i szczęścia ich córeczki. Życzymy Łucji i jej rodzicom wszystkiego najlepszego na dalszej drodze życia - czytamy na  stronie Wieleospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 

To wzruszająca historia walki i współpracy wielu osób, która ukazuje, że w trudnych chwilach ludzie potrafią się zjednoczyć, by pomóc innym.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbędzie się II Konferencja Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Będzie to spotkanie otwarte dla wszystkich gorzowian, którzy chcą umocnić lub naprawić relacje ze swoim nastoletnim dzieckiem. Rozpoczęcie konferencji w środę 4 października o godz. 11.00.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama