sobota, 21 września 2024 08:38

Wysoka porażka w pierwszej rundzie. Stilon stanie już niedługo przed nowym przeciwnikiem

Pierwsza runda skończyła się na przegranej Stilonu Gorzów z rezerwami Mistrza Polski. Przed gorzowskimi piłkarzami okazja na odbicie się po porażce.

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB/Stilon Gorzów

Stilon Gorzów ma przed sobą mecz przeciwko Lechii Zielona Góra. To będzie pierwszy wyjazd dla gorzowian. Zawodnicy Marcina Węglewskiego staną do pojedynku z zielonogórzanami już w sobotę 12 sierpnia na stadionie przy ulicy Sulechowskiej 37, o godzinie 18.

Stilon zakończył inaugurację III Ligi od wysokiej porażki. Biało-niebiescy przegrali z rezerwami Mistrza Polski 0:5. Pierwszy gol padł już w dwunastej minucie. Od 58 minuty Stilon grał w osłabieniu. Sędzia Filip Paszczyk pokazał Mateuszowi Mączkowskiemu czerwony kartonik i wysłał go z powrotem do szatni. Po chwili, bo już w 59 minucie gry bramkę zdobył Patryk Malamis. Przez ostatnie 10 minut spotkania piłkarze Rakowa zdołali pokonać Szymona Czajora jeszcze 3 razy. Zwycięskimi strzelcami okazali się: Kacper Zielski (80), Jakub Cierpiał (84) oraz Patryk Jurczyński (90).

🔴 Uniwersjada dobiegła końca. Wśród medalistów również gorzowianie!

Lechia pierwszy ze swoich meczów również przegrała. W pierwszej kolejce zmierzyli się z klubem z Kluczborku. Prawie cały mecz utrzymywał się remis 0:0. W ostatniej minucie spotkania zawodnik MKSu, Marcin Przybylski, zdołał pokonać bramkarza.

Po pierwszej kolejce Stilon znajduje się na ostatniej pozycji w tabeli, natomiast Warta razem z sześcioma innymi klubami plasuje się na siódmym miejscu.