sobota, 21 września 2024 12:32

Gorzowianka z rekordem życiowym na Mistrzostwach Polski U20!

Podczas rozgrywanych w Lublinie Mistrzostw Polski U20 Magdalena Żelazna (AZS AWF Gorzów Wlkp.) Zwyciężyła w rywalizacji chodziarek na 10 000 metrów poprawiając rekord życiowy i zdobywając minimum na mistrzostwa Europy juniorek w Jerozolimie.
  • Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki

Źródło: Facebook / 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 - Lublin 2023

Od 18 lipca w Lublinie trwają 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 i potrwają do 20 lipca. Na tak ważne zawody pojechali zawodnicy z Gorzowa. Dnia 19 lipca o godzinie 8:00 na starcie stanęła podopieczna trenerki Agnieszki Woźniak broniąca swój tytuł z ubiegłego roku.

Magdalena Żelazna prowadziła od startu. Na pierwszych okrążeniach kroku dotrzymywała jej jeszcze koleżanka z Gorzowa Wlkp. Izabela Krzyżanowska. Później liderka walczyła już tylko sama ze sobą. Wygrała z ogromną przewagę. Na metę wkroczyła w czasie 47:47.26 to nie tylko rekord życiowy, ale też minimum na mistrzostwa Europy juniorów w Jerozolimie. Drugie miejsce zajęła Izabela Krzyżanowska51:45.79. Brązowy medal, z rekordem życiowym 52:26.50, zdobyła Ewelina Cymbalińska.