sobota, 21 września 2024 12:58

Gorzowscy pływacy osiągają wielki sukces na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat, które odbyły się w dniach 6-9 lipca 2023 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, przyniosły zawodnikom MKP Słowianka w Gorzowie ogromny sukces.

Źródło: Facebook / MKP Słowianka Gorzów

Pływacy zdobyli łącznie siedem medali, w tym jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe. Największym osiągnięciem naszej drużyny była sztafeta dziewcząt w składzie: Nikola Szczepanik, Urszula Kochańska, Pola Chyczewska i Julia Wegner. Dziewczęta zdobyły złoty medal na dystansie 4x200 metrów stylem dowolnym, prezentując znakomitą formę i doskonałą współpracę.

Kolejny sukces odniosły w sztafecie dziewcząt na dystansie 4x100 metrów stylem dowolnym. Tym razem w składzie Nikola Szczepanik, Urszula Kochańska, Julia Olek i Julia Wegner, nasze zawodniczki zdobyły srebrny medal, co jest wspaniałym osiągnięciem.

🔴 Kuriozalna sytuacja, która sporo kosztowała

Indywidualne medale również trafiły w ręce gorzowskich utalentowanych sportowców. Julia Wegner zapewniła sobie srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem dowolnym oraz brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym. Jej wysoka forma i determinacja przyczyniły się do osiągnięcia tych wspaniałych wyników. Innym utalentowanym zawodnikiem, który zdobył trzy brązowe medale, był Wiktor Wilant. Jego doskonałe starty na 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem dowolnym zasłużenie zostały nagrodzone podium.

Należy również wspomnieć o sztafecie mieszanej 4x100 metrów stylem zmiennym w składzie: Fabian Woźniak, Urszula Kochańska, Wiktor Wilant i Julia Wegner. Choć zajęli 4. miejsce, należy docenić ich wspaniałe wysiłki i zaangażowanie.

🔴 Zmiany kadrowe w Stilonie. Klub żegna dwóch zawodników

Warto również wspomnieć o sztafecie dziewcząt 4x100 metrów stylem zmiennym w składzie: Kaja Dejnarowicz, Milena Łazar, Urszula Kochańska i Julia Wegner. Pomimo zajęcia 5. miejsca, dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom sportowy i powinny być z siebie dumne.

W sumie w zawodach wzięło udział jedenaścioro utalentowanych zawodników: Krzysztof Pussty, Wiktor Wilant, Fabian Woźniak, Pola Chyczewska, Kaja Dejnarowicz, Konstancja Dzikowicka, Urszula Kochańska, Milena Łazar, Julia Olek, Nikola Szczepanik i Julia Wegner. Ich ogromny wysiłek zaowocował 11 finałami A i 11 finałami B, co w rezultacie dało nam wspaniałe 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej spośród 169 drużyn. Cała drużyna mogła być dumni z tych fantastycznych wyników.

Wielkie gratulacje należą się zawodnikom, zawodniczkom i trenerowi Przemysławowi Paradowskiemu. Ich poświęcenie, ciężka praca i determinacja przyniosły im zasłużone sukcesy. Z pewnością mają przed sobą jeszcze wiele wspaniałych osiągnięć w przyszłości.