sobota, 21 września 2024 10:34

Gorzowski lekkoatleta z medalem Europejskich Igrzysk Olimpijskich

Gorzowski lekkoatleta wraca do miasta z medalem III Igrzysk Europejskich.

Źródło: ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

Obecnie w województwie małopolskim odbywają się III Igrzyska Europejskie. Oficjalne rozpoczęcie imprezy miało miejsce 21 czerwca 2023, a zakończenie przewidziane jest na 2 lipca 2023 roku. W kraju nad Wisłą zjawili się najlepsi sportowcy, którzy rywalizują w blisko 30 dyscyplinach.

🔴 Pierwsze ruchy kadrowe już są. Nowi zawodnicy dołączają do Stilonu

Podczas Igrzysk pierwszym sukcesem był sukces Anny Puławskiej, która wraz ze swoimi koleżankami z zespołu Karolina Naja, Adrianna KąkolDominika Putto wywalczyły złoty medal w wyścigu czwórek na 500 metrów.

Kolejny gorzowski zawodnik wraca ze zwycięstwem. Łukasz Żok, zdobył srebrny medal. Młody sportowiec reprezentował Polskę w biegu sztafetowym 4 x 100 metrów, w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy. Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski i Łukasz Żok finiszowali na piątym miejscu, ale ostatecznie mieli szósty czas (38.94 sek.). Najszybsi byli Niemcy (38.34 sek).

🔴 Drzewiecki z tytułem deblowym!

Polscy lekkoatleci wspólnie wywalczyli drugie miejsce podczas Europejskich Igrzysk Olimpijskich, tym samy Łukasz Żok wraca do Gorzowa ze srebrnym medale.

Trenując w gorzowskim klubie sportowym, Łukasz systematycznie rozwija swoje umiejętności i zdobywał doświadczenie. Jego determinacja i ciężka praca przyniosły owoc na arenie międzynarodowej.