piątek, 20 września 2024 03:08

Festiwal upadków w Gorzowie. Działo się na Jancarzu....

W ramach 10. kolejki PGE Ekstraligi Stal Gorzów podejmowała u siebie lidera rozgrywek Betard Spartę Wrocław. W pierwszym starciu tych zespołów górą byli wrocławianie, którzy zwyciężyli 49:41.

Autor: Marta Czernicka

Spotkanie od samego początku było niezwykle emocjonujące.  Kibice również dopisali i tłumnie przybyli na stadion Edwarda Jancarza. Zawody zostały delikatnie opóźnione przez problemy z taśmą startową.

Wyścig inauguracyjny zakończył się podwójnym zwycięstwem gospodarzy! Para Woźniak- Vaculik bez problemu pokonała Woffindena i Lagute. Wyścig młodzieżowy został przerwany. Mateusz Bartkowiak i Bartłomiej Kowalski szczepili się motocyklami. W wyniku tego na tor upadł żużlowiec gości. Arbiter zawodów zarządził powtórkę w czteroosobowym składzie. W powtórce zwyciężył Kowalski, jednak ciągle musiał uważać na gospodarzy. Wyścig zakończył się remisem biegowym. Trzecia gonitwa dnia również zakończyła się remisem. W czwartym biegu nie wytrzymał Piotr Pawlicki, który wjechał w taśmę i został wykluczony. W drugiej odsłonie tego biegu Pawlickiego zastąpił Mateusz Panicz. Z powtórki został wykluczony Oskar Fajfer, który ostro zaatakował Bartłomieja Kowalskiego. W trzeciej powtórce tego biegu pod taśmą stanęło trzech młodzieżowców. Ostatecznie zwyciężył Bartłomiej Kowalski, drugi przyjechał Oskar Paluch a w stawce nie liczył się Mateusz Panicz.

🔴 Prezes Stali Gorzów podsumowuje rok. Mówi o inwestycjach

Piąty bieg został przerwany. Ciasno było na pierwszym łuku i na tor upadł Wiktor Jasiński. Sędzia zarządził powtórkę w pełnym składzie. Kolejny remis w tym spotkaniu.  Wyścig szósty zakończył się remisem i zwycięstwem Andersa Thomsena. W siódmym biegu na drugim  łuku upadł Oskar Fajfer. Zawodnik gospodarzy został wykluczony. W powtórce miejscowi zwyciężyli 4:2. Ósmy  bieg został także przerwany. Na pierwszym łuku upadł Piotr Pawlicki. Żużlowiec gości został wykluczony. W powtórce świetnie ze startu wyszedł Laguta. Thomsen dwoił się i troił aby wyprzedzić rywala, lecz ta sztuka mu się nie udała.

Po dziewiątym biegu Spartanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W dziesiątej gonitwie dnia trener Stanisław Chomski dał szansę dla Mathiasa Pollestada za Wiktora Jasińskiego. Tym razem to goście zwyciężyli 5:1.

🔴 Kto może zastąpić Andersa Thomsena?

W jedenastym biegu Anders Thosmen w ramach rezerwy taktycznej zastąpił Wiktora Jasińskiego. Kolejny upadek w tym meczu. Tym razem na pierwszym łuku na tor upadli Piotr Pawlicki i Szymon Woźniak. Arbiter zdecydował, że powtórka będzie w pełnej obsadzie. Bieg zakończył się remisem.  Wyścig dwunasty wygrali gorzowianie 4:2.  Przed  biegami nominowanymi było 35:43. W czternastym biegu żużlowcy gości zapewnili Sparcie zwycięstwo w meczu. Ostatni wyścig został przerwany przez problem z taśmą startową.

Mecz zakończył się wynikiem 43:47.