sobota, 21 września 2024 02:43

Ponad pół tysiąca zawodników wzięło udział w najstarszym biegu

W niedzielę (14 maja), już po raz 41, odbył się Bieg Słowiański. Frekwencja, jak i pogoda, dopisała – w zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników, oklaskiwanych przez licznych kibiców. Medale najlepszym wręczał prezydent Jacek Wójcicki.

Autor: Marta Czernicka

Biegacze mogli sprawdzić się na dystansie 4 i 8 kilometrów, dla dzieci przygotowano trasę na czterech dystansach. Po raz pierwszy w tej imprezie udział wzięli sympatycy nordic walking, którzy mogli się sprawdzić maszerując z kijkami na dystansie 4 km.

🔴 Zachwycająca frekwencja na Lubuskich Igrzyskach Seniorów

W biegu na 8 km zwyciężył Ukrainiec Dmytro Didowodiuk, wyprzedzając Jacka Stadnika z Zielonej Góry i gorzowianina Michała Hulewicza. W dystansie na 4 km trzecie miejsce zajął Dawid Kuraszkiewicz z Wydziału Sportu Urzędu Miasta.

Wśród pań na dłuższym dystansie (8 km) wygrała szczecinianka Joanna Woźniak, wyprzedzając Karolinę Bilawę z Międzyrzecza i Katarzynę Ślusarczyk z Gorzowa. Na dystansie 4 km całe podium było dla gorzowianek; Katarzyny Fieńko, Iwony Kunik Kamili Kowalczyk.

Bieg Słowiański jest najdłuższej odbywającym się biegiem ulicznym w Gorzowie. Jego organizatorem jest Prezydent Miasta oraz gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.