Akcja skierowana jest do wiernych Kościoła katolickiego, którzy z różnych przyczyn, zarówno subiektywnych jak i obiektywnych nie przystąpili do spowiedzi wielkanocnej. Pomysłodawcy i organizatorzy akcji uważają, że okres wieczorny i nocny sprzyja skupieniu i refleksji nad własnym życiem i pozwala w spokoju i ciszy dokonać aktu skruchy i pojednania poprzez spowiedź.
Z tej formy spowiedzi mogą skorzystać wszyscy chętni, lecz szczególne zaproszenie kierowane jest do ludzi zagubionych, zniechęconych i często zaniedbujących udział w sakramentach. Ma w tym pomóc kampania promocyjna w przestrzeni publicznej, m.in. billboardy, którymi oznakowane są wybrane kościoły biorące udział w akcji oraz bannery na portalach diecezjalnych i parafialnych.
Informacje o parafiach uczestniczących w akcji zostają publikowane wraz z opisem i fotografią świątyni na interaktywnej mapie kościołów oraz w aplikacji mobilnej ułatwiającej dotarcie do świątyni osobom pragnącym przystąpić do sakramentu spowiedzi.
Na próżno wśród zgłoszonych do akcji kościołów szukać gorzowskich świątyń. Na liście znajdziemy obiekty z Międzyrzecza, Ośna Lubuskiego, Słubic czy Strzelec Krajeńskich. Pełną listę znajdziecie TUTAJ.
Akcję wspomaga aplikacja przygotowana na smartfony i tablety z systemem Android, która zawiera:
- rachunek sumienia,
- warunki dobrej spowiedzi,
- przewodnik "co i jak" w konfesjonale,
- zbiór popularnych modlitw, często stanowiących przedmiot pokuty,
- "apteczka duchowa",
- katalog kościołów uczestniczących w akcji.
Dziękujemy, że jesteście z nami
Napisz komentarz
Komentarze