Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 17:30

Gracze Kangoo rehabilitują się za ostatnią ligową porażkę

Za nami 25. kolejka 2 Ligi Mężczyzn w Koszykówce. EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów podejmowało w sobotni wieczór na swoim parkiecie KKS Siechnice, czyli bezpośredniego rywala w kontekście walki o utrzymanie.
Kangoo: Konrad Jelski

Autor: Piotr Kaczmarek

Źródło: FB Kangoo Basket

W pierwszym meczu tych drużyn rozgrywanym pod koniec listopada ubiegłego roku górą była drużyna Kangoo, która pokonała rywali 80:90. W tamtym starciu najskuteczniejszymi zawodnikami gorzowskiej drużyny byli Tom Benk i Konrad Jelski. Obaj gracze rzucili po 19 punktów.

🔴 Rozbierana sesja zdjęciowa! Zdjęcia wyciekły do sieci!

Sobotni mecz przy ul. Warszawskiej bardzo dobrze zaczęli gracze Kangoo. Po niespełna czterech minutach gry prowadzili już z przyjezdnymi różnicą 10 oczek. W kolejnych minutach gry przewaga tylko się zwiększała i ostatecznie podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza wygrali pierwszą odsłonę 27: 12.

Świetnie tego dnia był dysponowany kapitan gorzowian, Konrad Jelski. Rozgrywający w całym spotkaniu rzucił 35 punktów przy niezłej skuteczności 73% w rzutach za 2. Dwucyfrówkę rzucili również Norbert Grzegorczyk i Adam Chodkiewicz. Zdobyli kolejno po 17 i 14 oczek.

Widać było, że Kangury w tym spotkaniu czuły się dobrze od samego początku. To było przeciwieństwo tego co widzieliśmy podczas wtorkowego meczu przeciwko drużynie Stali. Z każdą kolejną kwartą gorzowianie powiększali swoje prowadzenie i goście nie mieli za wiele do powiedzenia przez większą część zawodów. Dopiero w ostatniej tercji przyjezdni rzucili 22 punkty i trochę zmniejszyli wysokość porażki. Cieszy fakt, że drużyna Kangoo wyciągnęła wnioski po ostatnim nieudanym spotkaniu i z wielkim zaangażowaniem i pomysłem na mecz ograła sąsiada z ligowej tabeli.

EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 85:62 CM Magnolia KKS Siechnice (27:12 23:14 19:14 16:22)

Kangoo: Jelski 35, Grzegorczyk 17, Chodkiewicz 14 (9zb), Wróbel 7, Mańkowski 5, Zawadzki 3, Latecki 2, Jachimowski 1, Kaczmarek 1, Cieślak 0, Brodziuk 0, Dreczkowski 0

KKS Siechnice: Fedorski 12, Karliński 11, Grześkiewicz 8, Bryła 8, Oswald 7, Mitman 5, Toś 5, Kuczyc 4, Otręba 2.

🔴 W Gorzowie działa nowa przychodnia!

Kolejne spotkanie zawodnicy trenera Stefanowicza rozegrają już w najbliższą sobotę, 11 marca o godzinie 17.30 w Prudniku.

Wyniki innych spotkań 25. Kolejki.

Team-Plast KK Oleśnica 69:87 Zetkama Doral Nysa Kłodzko, EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów 85:62 CM Magnolia KKS Siechnice, KS Sudety Jelenia Góra 83:88 Basket Club Obra Kościan