Drużyna pokazała charakter dopiero w samej końcówce

Za nami 23. seria gier w 2 Lidze Mężczyzn w koszykówce. Środowego wieczoru zespół Kangoo podejmował we własnej hali wyżej notowany zespół Exact Systems Śląsk Wrocław.
Kangoo: Konrad Jelski

Źródło: FB Kangoo Basket

W pierwszym pojedynku tych drużyn górą byli zawodnicy z Wrocławia wygrywając 72:64. Przed rewanżem wiadomym było, że zwycięstwo na gorzowskim parkiecie da przyjezdnym szansę na awans w ligowej tabeli o jedno miejsce. Zapowiedź tego spotkania przeczytasz TUTAJ.

🔴 Przerażający wypadek. Nastolatka wpadła pod tramwaj [film]

Przyjezdni wygrali pierwszą kwartę 16:20 po wyrównanej grze. Natomiast odskoczyli już bardziej po drugiej tercji w której zwyciężyli 10:24. Postacią która brylowała tego wieczoru w hali CEZiB był bez wątpienia Konrad Jelski, kapitan zespołu. W przeciągu całego spotkania zdobył aż 33 punkty. Popisał się bardzo dużą skutecznością w meczu, która wniosła 75% przy rzutach za 2 i 67% za 3. Natomiast królem zbiórek był Norbert Grzegorczyk. W przeciągu całego spotkania zaliczył ich aż 11.

Trzecią tercję również wygrali przyjezdni i przed ostatnią częścią zawodów na tablicy świetlnej wyświetlany był wynik końcowy 42:63 na korzyść wrocławian. Wydawało się więc, że ostatnia tercja to już formalność dla podopiecznych trenera Jacka Krzykały, a tak jednak się nie stało. Ostatnią kwartę wygrali gorzowianie i to naprawdę w bardzo okazały sposób. Świetna współpraca drużyny i wysoka skuteczność pozwoliła im na zdobycie aż 25 punktów przy tylko 6 oczkach gości. Niestety do remisu zabrakło 2 punktów i finalnie to ekipa Śląska cieszyła się ze zwycięstwa.

EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 67:69 Exact Systems Śląsk Wrocław

W kolejnym meczu gracze Kangoo zagrają na wyjeździe z Basket Club Obrą Kościan. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 lutego o godzinie 17.00 w Kościanie.

🔴 Mieszkanka osiedla Dolinki ostrzega!

Wyniki innych spotkań 23. kolejki.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko 74:84 BC Swiss Krono Żary, MKS Sokół Marbo Międzychód 87:67 CM Magnolia KKS Siechnice, Röben Gimbasket Wrocław 47:81 Basket Club Obra Kościan, Team-Plast KK Oleśnica 95:99 Dijo Polkąty Maximus Kąty Wroc., WKK II Wrocław 61:82 Pogoń Prudnik