W weekend 18 i 19 lutego w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski. W zawodach nie mogło zabraknąć utalentowanych gorzowskich lekkoatletów. Przedstawiciele (ALKS AJP Gorzów Wielkopolski) do miasta przywieźli cztery medale. Jak trener ocenił występ swoich podopiecznych?
Cztery medale w tym trzy złote, jeden srebrny. Nikola Horowska potwierdziła, że skacze bardzo równo i daleko i jestem bardzo zadowolony. Łukasz Żok niestety był trochę przeziębiony, dopadła go infekcja. Na całe szczęście udało się wystartować. Łukasz uzyskał świetny wynik, dlatego również cieszymy się ze srebrnego medalu. Czekamy teraz na lato i pracujemy dalej.
🔴 Gorzowscy lekkoatleci z medalami Halowych Mistrzostw Polski
W czerwcu 2022 roku został oficjalnie otwarty nowy obiekt dla sportowców profesjonalistów i amatorów — stadion lekkoatletyczny przy ulicy Krasińskiego. Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wybrał Gorzów na gospodarza 99. edycji mistrzostw Polski. Dla naszego miasta będzie to debiut w tej roli. Seniorskie mistrzostwa Polski wrócą na Ziemię Lubuską po ponad 50 latach. Ostatni raz impreza tej rangi gościła w naszej części kraju w 1968 roku, a jej gospodarzem była Zielona Góra. Zawody odbędą się od 27 do 29 lipca 2023 roku. Do Gorzowa zjadą się czołowi polscy lekkoatleci, w rywalizacji o miano mistrza. Zapytaliśmy trenera, jak wyglądają przygotowania do tak ogromnego i ważnego przedsięwzięcia.
Przygotowania pod względem organizacyjnym są bardzo mocno posunięte. Wspólnie z miastem i wydziałem sportu, wydziałem promocji oraz klub jako ALKS AJP Gorzów Wielkopolski mają podzielone swoje obowiązki. Jest to spore wyzwanie. Będzie to duża impreza. Pewne działania już są na bieżąco podejmowane. Im bliżej imprezy, tym wizualnie będzie się więcej działo. Jeśli chodzi zawodników, to cały czas trenują pod kątem Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gorzowie, bo jest to też główna kwalifikacja do Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Liczę, że wszyscy będą gotowi.
🔴 Udany sparing Stilonu z trzecioligowcem na dwa tygodnie przed ligą
Trener Tomasz Saska to bardzo dobrze znana i ceniona postać w środowisku atletycznym. Czy szkoleniowiec stresuje się podczas występu swoich podopiecznych?
Jeśli chodzi o stres odczuwany podczas występu moich zawodników, to mam wrażenie, że jest on większy od moich zawodników. Staram się, tego nie pokazywać. Dziś jest trochę łatwiej, to wszystko przychodzi z doświadczeniem. Wiadomo, że stres jest ogromny, bo jak się z kimś pracuje i przebywa na co dzień i ktoś potem rywalizuje, to każdy przeżywa to mocno.
Zjawisko hejtu w tych czasach jest czymś powszechnym. Czy trener spotyka się z tym zjawiskiem i jak sobie z tym radzi?
My nie jesteśmy takimi celebrytami, żeby spotykać się z jakimś wielkim hejtem. Nieporozumienia czasami się zdarzają, ale w środowisku lekkoatletyki jest to królowa sportu i wszyscy szanują się. Więc raczej niczego takiego nie odczuwamy. Staramy się robić tak, aby zawodnikom wszystko się udawało, wiadomo jest tak, że nie zawsze się udaje, bo zdarzają się czasem problemy zdrowotne, ale też z tym walczymy. Raczej nie spotykam się z hejtem.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Gościem programu #autorozmowni był Paweł Leszczyński — politolog, profesor, wykładowca na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, a także pasjonat polityki.
Napisz komentarz
Komentarze