piątek, 20 września 2024 16:21

Gorzowscy lekkoatleci z medalami Halowych Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Toruniu na Halowych Mistrzostwach Polski, startowali lekkoatleci obydwu gorzowskich klubów. Do miasta wrócili z medalami!

Źródło: ALKS AJP Gorzów Wielkopolski / AZS AWF Gorzów

W sobotę w pięknym stylu Marika Majewska (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) wywalczyła srebro w biegu na 60m przez płotki, ustępując miejsca jedynie swojej rówieśniczce Weronice Nagięć (KS AZS AWF Kraków). Wynik uzyskany przez Marikę (8.20s) jest najlepszym osiągniętym przez nią w tym sezonie. Do rekordu życiowego zabrakło jej jedynie 0,03s. W kategorii do 23 roku życia, płotkarka również otrzymała srebrny medal.

🔴 Deptak przy Hawelańskiej zostanie wreszcie przebudowany?

Dzień później kolejne srebro do worka medali dorzucił Łukasz Żok (ALKS AJP Gorzów Wielkopolski) na 200m. Sprinter w porannych eliminacjach przebiegł okrążenie w czasie 20.86s, co dało mu pewny awans do finału. W walce o tytuł mistrza dobiegł jako drugi z rezultatem 20.74s. Ustąpił miejsca jedynie Albertowi Komańskiemu, któremu do halowego rekordu polski zabrakło tylko 0,01 sekundy. W rywalizacji zawodników do 23 roku życia gorzowianin zdobył złoty medal.

Dużo emocji dostarczył nam skok w dal kobiet, w którym mogliśmy oglądać Nikole Horowską (ALKS AJP Gorzów Wielkopolski). Skoczkini do konkursu przystąpiła z drugim najlepszym wynikiem. Już w pierwszej próbie oddała najdalszy skok (6.45m), bijąc swój rekord życiowy. To właśnie ta odległość zapewniła jej najwyższe miejsce na podium. Do nowego rekordu zbliżyła się jeszcze w ostatnie próbie, skacząc jedynie o 1 cm bliżej. Liderka konkursu Anna Matuszewicz (MKL Toruń) uplasowała się dopiero na 4 miejscu. Horowska automatycznie została także mistrzynią w kategorii do lat 23.

🔴 EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów kontra Exact Systems Śląsk Wrocław

W chodzie kobiet na 3 km, Magdalena Żelazna (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) zajęła bardzo wysokie 4 miejsce, z wynikiem 13:53:93. Magda była najmłodszą wśród dziesięciu zawodniczek startujących w tej konkurencji.

Na tych zawodach lekkoatleci zakończyli rywalizację na hali. Rozpoczynają teraz okres przygotowawczy do sezonu letniego. Rywalizować będą także na nowym stadionie przy ul. Krasińskiego.

Ankieta: Komu kibicujesz?