Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Waldemar Sadowski w listopadzie wspominał o tym, że budżet Stali Gorzów w sezonie 2023 ma wynieść około 21 milionów złotych. Gdyby to się potwierdziło, byłby to najwyższy budżet gorzowskiego klubu w historii. Na razie nie wszystko idzie zgodnie z planem. Stal liczyła na pozyskanie z miasta 2,5 mln złotych dotacji (taka kwota widniała w złożonych dokumentach). Z tego udało się uzyskać „jedynie” milion złotych. Prezes Sadowski nie chce komentować decyzji magistratu, dając do zrozumienia, że nie ma za co chwalić urzędników.
Walka o dopięcie budżetu będzie toczyła się przez cały sezon. A kolejny cios może przybyć z trybun. Kibice nie są przekonani do tej drużyny czemu dają wyraz nie zasilając klubowej kasy zakupem karnetów. Sprawy nie ułatwia również terminarz. Aż pięć z siedmiu meczów rundy zasadniczej odbędzie się w piątki. Dlatego możny sponsor będący spółką Skarbu Państwa mógłby okazać się ''zbawieniem'' dla zamknięcia budżetu.
🔴 Problemy lokalizacyjne przeszkodą w powrocie kultowego klubu muzycznego
Po korytarzach gorzowskiego klubu szemrze wiadomość o wejściu spółki Skarbu Państwa. Pierwotnie mówiono, że gorzowską drużynę ma wesprzeć firma KGHM. Jak się okazuje temat się rozmywa, ale nadzieja na pozyskanie możnego darczyńcy nie gaśnie.
Jak donosi portal sport.interia.pl, pod uwagę są brane jeszcze dwie opcje, a mianowicie PGNiG i Enea. To wszystko nie jest takie proste. Jeśli Stali udałoby się pozyskać kogoś z wymienionych koncernów jako sponsora, wtedy gorzowianie musieliby zabiegać o zgodę PGE Ekstraligi na podpisanie umowy. Polska Grupa Energetyczna sponsor tytularny ligi, każdorazowo musi wydać zgodę na podpisanie przez klub kontraktu z firmą z tej samej branży.
Jeśli te doniesienia się sprawdzą, zarówno włodarze klubu, jak i kibice będą mogli spać spokojnie.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Kolejnym gościem programu #autorozmowni był Lubomir Grochocki. Znany gorzowski fighter i mentor, wielu pokoleń zawodników związanych ze sztukami walki. Pasjonat historii i polskiego wojska. Poruszyliśmy tematy brazylijskiego jiu jitsu, wychowania pod blokiem i sukcesach zawodników Klubu Sportów Walki Pretorian.
Napisz komentarz
Komentarze