piątek, 20 września 2024 13:30

Gorzowianki nadal liderem w Energa Basket Lidze Kobiet

Gorzowskie koszykarki udanie rozpoczęły rok 2023 w Energa Basket Lidze Kobiet i w hicie XV kolejki wygrały z VBW Arka Gdynia 81:54.
  • Źródło: Piotr Kaczmarek / strona klubowa AZS-AJP Gorzów WLKP.

Autor: Piotr Kaczmarek

Źródło: Facebook / AZS - AJP Gorzów Wlkp.

Hit w niedzielny wieczór mieliśmy tylko przez kilka minut pierwszej kwarty. Koszykarki z Gdyni po dobrym otwarciu duetu Higgins - Thomas prowadziły 11:7 i było to najwyższe prowadzenie w meczu i trwające niespełna cztery minuty. W gorzowskim zespole na początku szalała Lindsay Allen, która indywidualnymi wjazdami pod kosz podrywała wypełnioną w pełni halę AJP! Do remisu doprowadziła Smith, na prowadzenie wyprowadziła nas Wiktoria Keller i festiwal udanych akcji naszego zespołu trwał. Po serii 12:00 akademiczki objęły prowadzenie 36:15, a najwyższe wynosiło aż +32 (63:31). Kolejny znakomity mecz zagrała ta, która w spotkaniu z Gdynią miała nie grać! Narzekająca na uraz barku po meczu EuroCup Women Alanna Smith w niedzielę zagrała niespełna 27 minut, ale to nie przeszkodziło jej zdobyć 17 punktów, mieć 14 zbiórek i EVAL 33!

🔴 Synowiec ostro o byłym działaczu Stali Gorzów

Po raz kolejny wręcz po profesorsku na rozegraniu grała Lindsay Allen - 16 punktów i 5 asysty, ale na słowa pochwały zasługują też nasze rezerwowe! Znakomite zmiany dały Chantel Horvat (11 punktów i 10 asysty) oraz Julia Bazan (9 punktów i 3 asysty). Swoje w defensywie robiła Karolina Matkowska, a po jej akcji 2+1 gorzowska publiczność zgromadzona w komplecie w hali nagrodziła to gromkimi brawami. 13 zwycięstwo w 13 spotkaniach i pewny fotel lidera został w Gorzowie!

🔴 Bartosz Zmarzlik drugi w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Spotkanie podsumował szkoleniowiec gorzowskich koszykarek.

Rozpoczęliśmy mecz bardzo dobrą energią w defensywie, to ustawiło nam spotkanie i ułatwiło zwycięstwo. Za dużo szachów taktycznych nie było, a więcej decydowało nastawienie mentalne i pozytywna energia. Mieliśmy problemy zdrowotne po meczu EuroCup. Do rozgrzewki nie wiedzieliśmy, czy dwie podstawowe nasze zawodniczki zagrają. To są takie dziewczyny, które, jak im nie urwiesz nogi lub ręki, to i tak będą grały. Są nastawione bardzo pozytywnie do zespołowości, bardzo fajnie współpracują ze sobą. Musi się stać naprawdę coś groźnego, by one na mecz nie wyszły" - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

Czy Gorzów jest atrakcyjnym miejscem do zwiedzania? Co warto zobaczyć w Gorzowie? Jakie plany na 2023 rok ma PTTK Oddział Ziemia Gorzowska? Gościem Kamila Lewery był Zbigniew Rudziński, szef oddziału PTTK Ziemia Gorzowska.