Ścieżka nad Kłodawką jest jednym z ulubionych miejsc, gdzie wielu gorzowian spędza wolny czas. Władze miasta, doceniając walory rekreacyjne trasy, na które zwracają uwagę mieszkańcy i przygotowują się do rozbudowy ścieżki. Inwestycja została uwzględniona w projekcie budżetu na 2023 rok. Drugi etap budowy ścieżki rozpocznie się od wykonania dokumentacji projektowej. Na ten cel zabezpieczono właśnie w budżecie kwotę 300 tysięcy złotych.
🔴 Jerzy Synowiec: Piotr Świst jest gorzowianinem z krwi i kości
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz napisała interpelacje w sprawie drzew wzdłuż Kłodawki. Gorzowskiej radnej zależy na tym, aby inwestycja przebiegła prawidłowo i żeby nie ucierpiały przy tym drzewa.
W trosce o prawidłowy przebieg nowej inwestycji zwracam się z postulatami: Ze względu na duże zainteresowanie tym projektem, wśród mieszkańców, proszę o wskazanie koordynatora projektu z ramienia Urzędu Miasta, który będzie zorientowany w realizacji inwestycji – jako osoba do kontaktu z mieszkańcami. Ze względu na deficyt miejsc rekreacji dla młodzieży, proszę o ujęcie miejsc rekreacji wskazanych w pierwotnej koncepcji, szczególnie odtworzenie drewnianego skateparku na Puszkina. Proszę o wskazanie projektowi konieczności zastosowania:
- standardów planowania i zasady ochrony drzew w procesie inwestycyjnym w celu uniknięcia rozwiązań projektowych
- rozwiązań sprzyjających naturalnej retencji
- Wskazanie wykonawcy konieczności zastosowania standardów ochrony drzew na placu budowy
– napisała Marta Bejnar-Bejnarowicz.
Miasto odpowiedziało na interpelacje radnej.
Odpowiadając na interpelację w sprawie ścieżki pieszo-rowerowej przy Kłodawce, uprzejmie informuję, że w roku 2023 planowane jest wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej. Po wyborze projektanta planowane jest również spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Budowa przedmiotowej drogi pieszo-rowerowej będzie realizowana w terminie późniejszym, który uzależniony jest od pozyskania środków zewnętrznych. Wówczas też zostanie wskazana osoba, która będzie nadzorowała realizację tej inwestycji – wyjaśniła Iwona Olek Zastępca Prezydenta Miasta.
🔴 Dawna Centrala Rybna szuka nowego właściciela
Miejska radna prosi również, o to, aby urzędnicy zwrócili uwagę na brak miejsc rekreacyjnych dla młodzieży. W tym wypadku według Marty Bejnar-Bajnarowicz najlepszym rozwiązaniem byłoby odtworzenie drewnianego skateparku na Puszkina.
Jednocześnie informujemy, że miasto ma w planie budowę miejsc rekreacji w ciągu planowanej ścieżki, ale ich konkretna ilość uzależniona jest od wysokości pozyskanych środków zewnętrznych oraz kosztorysu, który zostanie opracowany w ramach prac projektowych. Ponadto informujemy, że planowane jest przeprowadzenie wskazanej inwestycji z wykorzystaniem standardów ochrony drzew i innych form zieleni w procesach inwestycyjnych opracowanych przez Fundację Ekorozwoju oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu – napisała Iwona Olek Zastępca Prezydenta.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Młody gorzowski artysta Aleksander Knysz w lutym wydaje swoją debiutancką płytę. Sam zajmuje się pisaniem tekstów i tworzeniem muzyki. Raper należy do młodego pozytywnego kolektywu Landsberg Familia, który często w swojej twórczości przemyca wątki lokalne.
Napisz komentarz
Komentarze