O tym, że Dworzec PKS w Gorzowie został sprzedany, poinformował za pośrednictwem regionalnej telewizji prezes PKS — Krzysztof Częstochowski. Jak się okazało, autobusy będą mogły wjeżdżać na teren dworca tylko do końca maja 2023 roku. Potem teren trafi w ręce inwestora. Na październikowej sesji Rady Miasta a dokładnie 26 października gorzowscy radni zdecydowali, że tam, gdzie w tej chwili parkują autobusy, będą mogły stanąć bloki. Decyzja wzbudziła wiele emocji wśród radnych. Ostatecznie 12 radnych poparło uchwałę, 7 było przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.
🔴 Ogromne przedsięwzięcia w Gorzowie
W sumie budynek gorzowskiego dworca od 1 października został zamknięty dla pasażerów. Powodem zamknięcia były ciągle rosnące koszty utrzymania oraz coraz mniejsza liczba pasażerów. W którym dokładnie miejscu będą mogły stanąć bloki? Budynki będą mogły stanąć w pobliżu miejsca, gdzie dziś są stanowiska autobusów, a także po drugiej stronie placu manewrowego oraz na terenie, gdzie obecnie znajduje się dworzec autobusowy.
Za oknem mróz a osoby, które muszą podróżować autobusami PKS są ''zmuszone'' albo marznąć na dworze lub udać się kawałek dalej, czyli na dworzec PKP.
To jest straszne, że miasto wojewódzkie, a nie można się schronić w budynku dworca PKS. Nikt cudów nie wymaga. Pomijam już to, że rozkład jazdy jest ubogi. Młodzi jeżdżą samochodami, autobusami podróżują zazwyczaj starsi ludzie tacy jak ja. Musiałam przyjechać do Gorzowa na wizytę u lekarza. Dobrze, że mam córkę, która tu mieszka. Inaczej bym zamarzła czekając 3 godziny na autobus. A co mają powiedzieć inni pasażerowie? - żali się nasza czytelniczka Krystyna.
🔴 Zobacz więcej informacji - WIDEO
Nie ma co się dziwić ludziom. Pierwotnie zakładano, że na terenie dworca PKS powstanie centrum przesiadkowe. Niestety z powodu oszczędności miasto wycofało się z tego pomysłu. Centrum przesiadkowe będzie, ale w ''okrojonej'' wersji. Ma ono powstać pomiędzy dworcem PKP, dworcem PKS i placem manewrowym dla autobusów. W ramach tej inwestycji zostanie wyremontowana ulica Dworcowa. Przede wszystkim ma powstać sześć zatok dla autobusów PKS, Flixbusa lub innych przewoźników. Obecnie trwają intensywne prace nad centrum przesiadkowym. Zaczęto wyburzać budynki wzdłuż ulicy Jancarza (stare magazyny i warsztaty kolejowe). To przedsięwzięcie ma kosztować 425 tys.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Zobacz budowlany armagedon przy dworcu PKP [wideo]
Materiał wideo: Grzegorz Walkowski (archiwum)
Napisz komentarz
Komentarze