czwartek, 19 września 2024 18:41

Koncertowa pierwsza połowa nie wystarczyła. Stilon wraca bez punktów

W ostatnim meczu rudny jesiennej Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów nie zdobyła punktów. Mimo wygrania pierwszej połowy przez gorzowian 0:1 mecz nie zakończył się po ich myśli i końcowo ulegli zespołowi z Bielska-Białej 4:1.
Z nr 11 Wojciech Kurlapski strzelec bramki dla Stilonu.

Autor: Karol Korniak

Źródło: FB Stilon Gorzów

To był ostatni akcent tej rundy. Po remisowych derbach Gorzowa, podopieczni Trenera Karola Gliwińskiego wybrali się na jeden z najdalszych wyjazdów, aby w ramach 17. kolejki 3 ligi podjąć Rekord Bielsko-Biała. Całą zapowiedź tego meczu przeczytasz TUTAJ.

Pierwsza połowa to bardzo dobre wejście w mecz przyjezdnych. Wielu kibiców na trybunach było zdziwionych, że to Stilon dominuje. Gorzowianie bardzo agresywnie weszli w to spotkanie, co przełożyło się na stwarzane sytuacje. Pierwszą z nich miał Olaf Nowak, który w okolicach 16. metra ładnie złożył się do uderzenie z powietrza, ale przestrzelił. Z odpowiedzią przyszli gospodarze, którzy swoją najlepszą okazję zmarnowali za sprawą Marcina Wróbla. Napastnik dostał dobrą piłkę na głowę, ale minimalnie strzelił obok słupka.

🔴 Wyrok za śmierć 4-latka

W dalszej części połowy Stilonowcy mieli jeszcze kilka klarownych okazji. W jednej z nich, po świetnym podaniu Cypriana Poniedziałka w sytuacji sam na sam odnalazł się Paweł Świerczyński. Natomiast bramkarz Rekordu popisał się skuteczną interwencją i zatrzymał strzał pomocnika Stilonu. W kolejnych minutach groźnie na bramkę uderzał jeszcze Poniedziałek, a dobijał Wojciech Kurlapski, który trafił w poprzeczkę. W kolejnej swojej sytuacji Kurlapski się już nie pomylił i po dośrodkowaniu Szymona Pająka wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Druga połowa to już deklasacja bielszczan. Gospodarze od początku wzięli się za odrabianie strat i szybko wyrównali, bo już w 49. minucie za sprawą Mateusza Pańkowskiego. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać bo już po czterech minutach na listę strzelców wpisał się Wróbel. Od tego momentu Rekord przejął całkowicie inicjatywę i można było odnieść wrażenie, że gra niebiesko-białych się posypała. W 70. minucie po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym odnalazł się Piotr Wyroba i powiększył przewagę gospodarzy do dwóch bramek. Po tej bramce Stilon się odkrył i próbował za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową. Jednak to się nie udało i w 89. minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Daniel Świderski.

🔴 Szybka reakcja pracownicy poczty polskiej pozwoliła zapobiec nieszczęściu

Rekord Bielsko-Biała 4:1 Stilon Gorzów

Bramki: 49’ Pańkowski, 52’ Wróbel, 70’ Wyroba, 89’ Świderski - 33’ Kurlapski

Stilon: Rosa - Przybylski (81’ Fernezy), Karoń, Trepczyński (81’ Wenerski) - Pająk (68’ Łaźniowski), Świerczyński, Maliszewski, Kopeć (81’ Milewski), Poniedziałek, Nowak, Kurlapski (65’ Kaczor)

Warto wspomnieć, że tego samego dnia miało odbyć się derbowy spotkanie pomiędzy AstroEnergy Warta Gorzów i Lechią Zielona Góra. Niestety sędzia spotkania uznał, że boisko nie nadaje się do gry i spotkanie zostało przełożone na inny termin.

Wyniki innych spotkań 17. kolejki: Rekord Bielsko-Biała - AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW 4:1, Polonia Nysa - MKS Kluczbork 0:1, Carina Gubin - Odra Wodzisław Śląski 1:0, Pniówek 74 Pawłowice - Miedź II Legnica 3:0, LKS Goczałkowice Zdrój - Polonia Bytom 0:1, Gwarek Tarnowskie Góry - Stal Brzeg 4:0, Górnik II Zabrze - Raków II Częstochowa 0:2, Chrobry II Głogów - Ślęza Wrocław 1:2, ASTROENERGY WARTA GORZÓW - Lechia Zielona Góra - mecz przełożony.