Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 09:40

Zaangażowanie nie wystarczyło. Stal żegna się z pucharem

W ramach II rundy PGNiG Pucharu Polski piłkarze ręczni Stali Gorzów podejmowali na własnym parkiecie Chrobrego Głogów. Superligowiec nie dał szans gorzowskim szczypiornistom wygrywając 27:34.

Autor: M. Imański

Źródło: FB Stal Gorzów - piłka ręczna

W środowy wieczór na rywalizację w ramach PGNiG Pucharu Polski przyjechał niecodzienny rywal. Szczypiorniści Stali mogli skonfrontować swoje umiejętności z przeciwnikiem z wyższej półki. Chrobry Głogów to 6. drużyna Superligi, która na gorzowskim parkiecie pokazała od początku spotkania swoją dużą jakość.

🔴 Sadowski pozbywa się ludzi Grzyba! Decyzje zapadły

Już na początku meczu mogliśmy zaobserwować duże wyrafinowanie w grze przyjezdnych. Grali mądrze i zasłużenie po 15. minutach gry prowadzili z miejscowymi 4:10. Mimo sporej przewagi, podopieczni trenera Oskara Serpiny walczyli do ostatnich sił. Na przerwę obie drużyny schodziły przy czterobramkowej przewadze zawodników z Głogowa.

Po wznowieniu gry drużyna trenera Witalija Nata przejęła kontrolę nad spotkaniem i szybko starała się zamknąć mecz. Mimo lepszej gry gości, Stalowcy nie poddawali się i szukali zdobyczy punktowych gdzie tylko mogli. Przełożyło się to między innymi na 8 zdobytych bramek przez Dawida Pietrzkiewicza. Finalnie gracze z Dolnego Śląska powiększyli swoją przewagę względem pierwszej połowy i zwyciężyli nad Stalą siedmioma punktami.

Budnex Stal Gorzów 27:34 Chrobry Głogów

Szkoleniowec Chrobrego mimo widocznej walki gorzowian uważa, że na parkiecie była widoczna różnica klas zespołów:

Przyjechaliśmy tu oczywiście grać o zwycięstwo, ale najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Myślę, że mecz podobał się kibicom, bo nie było mocnego uderzenia z naszej strony. Przeciwnik walczył jak mógł, ale to niestety trochę inny poziom. - powiedział po meczu Witalij Nat w rozmowie z Radiem Gorzów

🔴 Jacek Wójcicki został ojcem

Kolejny mecz ligowy Budnex Stal Gorzów rozegra już w najbliższą sobotę, 19 listopada o godzinie 17.00 w hali SP20, przy ul. Szarych Szeregów 7. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Serpiny będzie AZS AWF Biała Podlaska.

Pozostałe wyniki II rundy PGNiG Pucharu Polski:

AZS AWF Biała Podlaska 29:29 k. 2:4 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Zagłębie Handball Team Sosnowiec 23:39 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., SMS ZPRP I Kielce 30:36 Grupa Azoty Unia Tarnów, KPR Autoinwest Żukowo 35:38 Sandra Spa Pogoń Szczecin, Warmia Olsztyn 25:35 TORUS Wybrzeże Gdańsk

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Po długich staraniach gorzowski szpital otrzymał od NFZ kontrakt na prowadzenie Ośrodka Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Niebawem ruszy rejestracja do poradni. Ośrodek ruszy 1 grudnia i będzie działał w kompleksie szpitalnym przy ulicy Walczaka. Będzie to kompleksowa opieka terapeutyczna, kontakt z rodzinami i placówkami edukacyjnymi. To pierwszy etap. W planie jest także uruchomienie oddziału dziennego.