czwartek, 19 września 2024 18:32

Nysa odprawiona z kwitkiem. Stilon coraz wyżej

Na tę chwilę kibice Stilonu czekali od czerwca. To wtedy ostatni raz niebiesko-biali zdobyli trzy punkty przed własną publicznością. Dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale nie to jest najważniejsze. Liczą się zdobyte punkty i awans w tabeli.
Wojciech Kurlapski, strzelce dwóch goli dla Stilonu

Źródło: FB Stilon Gorzów

Przez ponad 70 minut na boisku nie działo się wiele. Pojedynek z Polonią Nysa toczył się w leniwym tempie, a z boiska wiało nudą. Dopiero strzale Macieja Pisuły, kiedy goście wyszli na prowadzenie Stilonowcy rzucili się do odrabiania strat. Widmo kolejnej porażki spowodowało, że gorzowianie zaczęli grać odważniej. Efekt przyszedł natychmiast. W 75 minucie Emil Drozdowicz doprowadził do remisu. Pięć minut później Wojciech Kurlapski wyprowadził Stilon na prowadzenie, by w 85 minucie podwyższyć na 3:1. W 89 minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Pisuła ustanawiając wynik na 3:2. Szersza relacja w meczu już wkrótce.

Drugi gorzowski trzecioligowiec Warta Gorzów w meczu wyjazdowym 3:0 pokonała Górnik II Zabrze.