Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 07:34

Co za wieczór! Pewne zwycięstwo gorzowianek na inaugurację sezonu

Podczas inauguracji rozgrywek Energa Basket Liga Kobiet zawodniczki AZS AJP Gorzów Wielkopolski pewnie pokonały na własnym parkiecie Ślęzę Wrocław. Spotkanie było wyrównane do drugiej kwarty, a później gorzowianki tylko powiększały swoje prowadzenie.

Źródło: FB AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Spotkanie miało odbyć się pierwotnie w sobotę, 8 października. Natomiast ze względu na udział Julii Bazan oraz Karoliny Stefańczyk w mistrzostwach świata w koszykówce 3x3 zawody przełożono na wtorek. Początek spotkania to zaznaczenie swojej obecności na parkiecie nowej zawodniczki, Tilbe Senyurek. Turczynka świetnie wprowadziła się do zawodów i rzuciła dwie trójki. Pierwszą kwartę wygrały miejscowe 24:18. W drugiej odsłonie widowisko było bardziej zacięte i to żółto-czerwone zaznaczyły dobre momenty swojej gry, wygrywając drugą tercję 15:17.

🔴 Aktualizacja: Czy powstanie linia tramwajowa łącząca Górczyn i Piaski?

Dobrze pod koszem we wtorkowy wieczór spisywały się dwie nowe zawodniczki: Tilbe Senyurek i Alanna Smith. To one rzuciły łącznie dla gorzowskiej drużyny 53 punkty. Kolejne kwarty to już powiększanie swojej przewagi przez zawodniczki trenera Dariusza Maciejewskiego. Mimo tego, że w zespole są nowe twarze to na parkiecie wydawało się jakby dziewczyny były dobrze ze sobą zgrane. Do końca spotkania przyjezdne nie były już w stanie zbliżyć się wynikiem do drużyny AZS AJP i spotkanie finalnie zakończyło się pewnym zwycięstwem gorzowianek 83:62.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że zaczynamy sezon od tak pewnego zwycięstwa! W drugiej połowie zagrałyśmy swoją koszykówkę. Jesteśmy drużyną z dużą energią i chemią w zespole. Jestem szczęśliwa, że mogę grać w Gorzowie. Z dnia na dzień będziemy coraz lepsze, wiemy po co tu jesteśmy i o co chcemy grać w tym sezonie”. – powiedziała zawodniczka AZS AJP, Tilbe Senyurek

(Źródło: FB AZS AJP Gorzów Wielkopolski)