Pomysły, aby wykorzystać ten obiekt, były różne. Najpierw miały zostać zburzone. Potem czekano na inwestora, który podejmie się wyzwania. Mieszkańcy mieli nadzieje, że problem się rozwiąże i u szczytu schodów powstanie kawiarnia. Tak się jednak nie stało. Prezydent Wójcicki tłumaczył, że miasto ma większe wydatki i nie jest w stanie wyremontować tego obiektu. Przedstawiciele Urzędu Miasta szukali odpowiedniego rozwiązania. Czyżby coś się zmieniło?
Konferencja w sprawie Schodów Donikąd – prezentacja nowej koncepcji projektowej
Już we wtorek, 4 marca 2025 roku o godzinie 12:30, odbędzie się ważne spotkanie dotyczące przyszłości jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w Gorzowie Wielkopolskim – Schodów Donikąd. Podczas konferencji zostanie zaprezentowana koncepcja projektowa zagospodarowania tego terenu, opracowana przez gorzowskich architektów pod kierownictwem Architekt Miasta, Marty Bejnar-Bejnarowicz.
Nowa wizja Schodów Donikąd
Schody Donikąd to obiekt o dużym znaczeniu symbolicznym i historycznym, który od lat budzi zainteresowanie mieszkańców. Przez długi czas teren wokół schodów pozostawał niezagospodarowany, a kolejne pomysły na jego rewitalizację napotykały na trudności finansowe lub administracyjne. Tym razem jednak miasto podjęło działania, angażując w proces lokalnych specjalistów.

Kolegialne projektowanie i kolejne kroki
Podczas konferencji zostanie przedstawiony proces kolegialnego projektowania, który pozwolił na stworzenie przemyślanej i spójnej wizji przestrzeni. Nowy projekt będzie podstawą do opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który określi szczegółowe wytyczne dla przyszłej realizacji inwestycji.
Na tej bazie powstanie także dokumentacja techniczna, niezbędna do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu. Oznacza to, że miasto podejmuje konkretne kroki w kierunku realnej modernizacji Schodów Donikąd i ich otoczenia.
Dziękujemy że jesteś z nami
Napisz komentarz
Komentarze