W piątek nad ranem (15 lutego) starszy sierżant Kacper Łuczka i sierżant Mateusz Harbatowski zostali skierowani na interwencję do jednego z bloków mieszkalnych w Słubicach. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali tam mężczyznę, który znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Mundurowi natychmiast podjęli próbę nawiązania z nim kontaktu. Na miejscu byli również strażacy. Mężczyzna był mocno zdenerwowany. Nie chciał, aby ktokolwiek się do niego zbliżał. Podczas rozmowy przyznał, że ma problemy rodzinne i znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. W końcu mundurowym udało się skutecznie namówić mężczyznę, by zszedł z parapetu. O jego życiu decydowały sekundy. Na szczęście profesjonalne działanie policjantów zapobiegło tragedii. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pobawienia wolności w wymiarze dwóch lat i sześciu miesięcy.
Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach wykazali się ogromnym profesjonalizmem podczas tej niebezpiecznej sytuacji. Ich szybka i zdecydowana reakcja oraz umiejętność nawiązania kontaktu z osobą w kryzysie, pozwoliła uratować ludzkie życie.
Koniec z hałasem i ciężkimi pojazdami,które przejeżdżały przez centrum Strzelec Krajeńskich. Od soboty kierowcy mogą już korzystać z nowej obwodnicy miasta. Dla mieszkańców to ogromna ulga,a tym bardziej, że starania o budowę drogi trwały od ponad trzydziestu lat. Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich została zrealizowana za prawie 78 milionów złotych w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic.
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze