Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 listopada 2024 00:26
Reklama

Miał 1,5 promila i nie panował nad samochodem. Pijanego kierowcę zatrzymał dzielnicowy po służbie

Służba dzielnicowego to nie tylko wykonywanie codziennych obowiązków, ale przede wszystkim nieustanna gotowość do działania w trosce o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Dowodem na to jest postawa sierż. Krzysztofa Zarzyckiego z Posterunku Policji w Przytocznej, który w piątek, mimo że był po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Ten miał w organizmie 1,5 promila i nie panował nad samochodem, który prowadził. Jechał zygzakiem mogąc doprowadzić do tragedii.
Miał 1,5 promila i nie panował nad samochodem. Pijanego kierowcę zatrzymał dzielnicowy po służbie

W piątkowy wieczór (15 listopada), około godziny 20:30, sierż. Krzysztof Zarzycki Dzielnicowy Posterunku Policji w Przytocznej będąc po służbie podróżował trasą relacji Skwierzyna – Murzynowo, kiedy zauważył pojazd marki Nissan poruszający się w sposób budzący jego poważne podejrzenia. Kierujący tym pojazdem nie był bowiem wstanie utrzymać toru jazdy, co chwilę zwalniał i przyspieszał co zaniepokoiło policjanta. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego, który wykorzystał moment, gdy pojazd zjechał na pobocze udało się zakończyć niebezpieczną jazdę kierującego. Policjant nie czekając ani chwili otworzył drzwi od kierowcy i zabrał mu kluczyki od pojazdu. Decyzja o interwencji okazała się słuszna – kierujący, 48-letni mężczyzna, znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że w jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grożą teraz dotkliwe konsekwencje prawne. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi do 3 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Działania sierż. Krzysztofa Zarzyckiego potwierdzają, że rola dzielnicowego nie ogranicza się jedynie do godzin pracy. Dzięki doskonałej znajomości lokalnej społeczności, doświadczeniu oraz profesjonalizmowi, dzielnicowi są w stanie skutecznie reagować nawet poza formalnymi obowiązkami służbowymi.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i odpowiedzialność. Nietrzeźwość za kierownicą to świadome narażanie życia i zdrowia swojego oraz innych. Funkcjonariusze przypominają także, że każdy obywatel, który zauważy podejrzane zachowanie na drodze, powinien niezwłocznie zgłosić sprawę odpowiednim służbom.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama