niedziela, 27 października 2024 00:30

Hit dla Stali! Pogoń Szczecin odprawiona z kwitkiem

Piłkarze ręczni Stali Gorzów pokonali w hicie Ligi Centralnej Pogoń Szczecin 34:26 (19:11). Dzięki tej wygranej Stalowcy na dobre usadowili się na pozycji wicelidera.

Autor: Marcin Imański

Źródło: Facebook / Stal Gorzów

W sobotni wieczór w hali przy ulicy Szarych Szeregów miał rozegrać się hit siódmej kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Druga w tabeli gorzowska Stal podjęła na własnym parkiecie Sandra Spa Pogoń Szczecin, która to zajmowała trzecią lokatę w klasyfikacji. Oba zespoły przed bezpośrednim pojedynkiem dzielił zaledwie jeden punkt, co zwiastowało zaciętą walkę o każdy centymetr boiska. Dodatkowo sytuację przedmeczową podgrzewała sytuacja w tabeli innych drużyn. Otóż, po sześciu rozegranych kolejkach ścisk w czołówce był dość spory, a to oznaczało, że porażka może wypchnąć przegraną ekipę nawet poza top6 ligi. Stawka gorzowsko-szczecińskiego starcia była więc bardzo wysoka.

Pierwsza połowa gorzowsko-szczecińskiego pojedynku była popisem żółto-niebieskich. Podopieczni trenera Oskara Serpiny nabierali co prawda tempa powoli, gdyż na początku to Pogoń objęła chwilowe prowadzenie, ale wraz z biegiem czasu przejęli panowanie na parkiecie. Stalowcy musieli okupić to wieloma siniakami, ponieważ goście początkowo odpowiadali twardą grą, przez co każdy metr boiska naznaczony był walką. Po kilku minutach zapasów i posuchy w bramkach, wreszcie gorzowianie doszli w pełni do głosu. Fenomenalną dyspozycję w ofensywie prezentował Igor Drzazgowski, swoje bramki dokładał niezawodny Kacper Kolano. Przewaga Stali rosła systematycznie, ponieważ skuteczna była obrona żółto-niebieskich i bramkarskie cuda wyczyniał Cezary Marciniak. Golkiper Stali od kilku tygodni jest w wybornej formie i potwierdził to także w sobotni wieczór. Końcówka to kolejne trafienia Drzazgowskiego i Mateusza Stupińskiego, dzięki czemu gorzowianie zeszli na przerwę z korzystnym wynikiem 19:11.

Zmiana stron boiska spowodowała początkowo także zmianę ról drużyn. Pierwsze minuty drugiej połowy to bardzo dobra postawa gości i spora niemoc strzelecka Stalowców. Spowodowało to powolne, ale systematyczne odrabianie strat przez szczecinian. Pogoń dzięki kolejnym trafieniom Filipa Kruszelnickiego i Patryka Kroka doprowadziła do stanu 20:15. Dopiero po sześciu minutach tej części meczu Stal ponownie zaczęła istnieć w ataku. Gol Dawida Pietrzkiewicza dał tlen gorzowianom, a kolejne sekundy dawały następne trafienia. Finalny kwadrans spotkania to ponowny popis gospodarzy, którzy bezlitośnie punktowali Portowców. Ostatecznie Stal pokonała Pogoń 34:26 i podtrzymała serię dobrych wyników, a także w pełni zadomowiła się na drugim miejscu w tabeli Ligi Centralnej.
Za tydzień żółto-niebiescy zagrają w Wągrowcu z Nielbą.