sobota, 19 października 2024 21:32

Fantastyczne spotkanie szczypiornistów Stali w Zamościu!

Piłkarze ręczni Stali Gorzów wygrali w Zamościu z Padwą 27:36 (17:19). Dzięki temu zwycięstwu Stalowcy przeskoczyli sobotnich rywali w tabeli i są aktualnie drugą siłą Ligi Centralnej.

Autor: Marcin Imański

Źródło: Facebook / Stal Gorzów

sezon 2024/25 szczypiorniści Stali Gorzów weszli bardzo ofensywnym krokiem. W pierwszych pięciu kolejkach żółto-niebiescy rzucili aż 170 bramek, co jest najwyższym wynikiem w Lidze Centralnej. Bardzo mocno ten dorobek podbił zwłaszcza ostatni mecz z KPR-em Żukowo, kiedy to Stalowcy urządzili prawdziwe bombardowanie bramki rywala i cieszyli się z trafień aż 44 razy. Jest to oczywiście wynik ekstremalnie wysoki, ale w pozostałych rozegranych podopieczni trenera Oskara Serpiny też nie próżnowali i tylko raz nie przekroczyli magicznej bariery 30. goli. Taka postawa dała Stali trzecie miejsce w tabeli i optymistyczne zapatrywania na kolejne mecze. W szóstej serii gier gorzowscy szczypiorniści wybrali się na najdalszy wyjazd sezonu, bo w sobotę zameldowali się w Zamościu, gdzie zmierzyli się z drugą w tabeli Padwą Zamość.

Druga odsłona meczu nie miała już tak szalonego początku. Tym razem obie ekipy powoli się rozkręcały. Jeden i drugi zespół często gubił piłkę, a rzuty często lądowały na poprzeczkach lub słupkach. Dopiero po kilkunastu akcjach na odpowiednie tory wrócili gorzowianie, którzy zaczęli ponownie powoli odskakiwać od rywala. W ataku swoje robił Drzazgowski, a gole dokładali także Mateusz Stupiński, Kacper Kolano czy Dawid Pietrzkiewicz. W tym czasie w szeregi Padwy wkradła się spora nerwowość. Dodatkowo cuda w bramce wyprawiał Krzysztof Nowicki. Wraz z upływem minut animusz z gospodarzy wyraźnie uchodził, co było wodą na młyn Stali. Różnica w wyniku stopniowo rosła i już na osiem minut przed końcem meczu żółto-niebiescy przekroczyli barierę 30. goli. Ostatecznie Stal wygrała w Zamościu 27:36, a dzięki temu gorzowianie przeskoczyli swoich sobotnich rywali w tabeli i obecnie znajdują się na drugim miejscu w klasyfikacji Ligi Centralnej.