sobota, 28 września 2024 17:36

Wysoka porażka Kangoo na otwarcie sezonu

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket przegrała na inaugurację sezonu w Gdyni z BSA AMW Arką 80:60 (18:23,24:10,9:15,29:12). Przed ostatnią kwartą Kangury miały jeszcze kontakt z rywalem, ale ostatnia kwarta o wszystkim przesądziła.

Autor: Piotr Kaczmarek

Źródło: Facebook / Kangoo Basket

Każdy nowy sezon w sporcie niesie ze sobą pewną niewiadomą, lecz w przypadku EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów prawidło to w kampanii 2024/25 jest bardzo dosłowne. Kangury bowiem zmieniły ligę, ale nie zmieniły szczebla rozgrywkowego. Polski Związek Koszykówki przerzucił Kangoo Basket między dwiema grupami II ligi – z grupy D (Dolny Śląsk i okolice) do grupy A (wybrzeże Morza Bałtyckiego). W tych nowych realiach w sobotnie wczesne popołudnie Kangury rozpoczęły koszykarskie granie. Kalendarz rozgrywek w pierwszej kolejce zmagań destynował drużynę trenera Andrzeja Stefanowicza aż do Gdyni na pojedynek z BSA AMW Arką

Po zmianie stron boiska mecz stracił na jakości. W trzeciej kwarcie pojedynku w szeregi obu drużyn wdarły się błędy, straty i niedokładne rzuty. Spowodowało to duży marazm punktowy, gdyż w pewnym momencie zebrana w gdyńskiej hali publiczność nie zobaczyła celnego rzutu do kosza przez ponad cztery minuty. Dopiero końcówka partii przyniosła lekkie ożywienie w grze. Wówczas na parkiecie dobre chwile notował Miłosz Kicki – nowy nabytek Kangoo Basket. Dzięki jego postawie gorzowianie zdołali odrobić większość strat, a trzecią kwartę wygrali 9:15. Na ostatnie dziesięć minut gry obie ekipy wychodziły przy wyniku 51:48.

Ostatnia kwarta to już dominacja Arki. Gospodarze wbili wyższy bieg i od początku gry skutecznie atakowali kosz Kangoo. Momentalnie różnica między drużynami wzrosła do kilkunastu punktów, a w kolejnych minutach bynajmniej nie topniała. Na gwiazdę meczu wyrósł wtedy Dawid Grzechowiak, który zaczął bombardować gorzowian celnymi trójkami - przez cały mecz zanotował ich aż sześć, z czego większość w końcowych taktach gry. Rosnąca przewaga Arki skutecznie podcięła skrzydła gorzowianom. Przez całą czwartą kwartę Kangury dopisały sobie jedynie 12 punktów, podczas gdy gospodarze zanotowali ich aż 29. Wszystko to przełożyło się na ostateczny wynik 80:60 dla Arki.

Kangoo z dalekiej Gdyni wraca na tarczy, ale sezon dopiero się rozpoczyna. Kolejny mecz podopieczni trenera Stefanowicza rozegrają już przed własną publicznością - w przyszłą sobotę Kangury w hali CEZiB podejmą Energę GAK Gdynia

Drużynę Arki do zwycięstwa poprowadzili: D. Grzechowiak 25 punktów, J. Ćwik 18 (8 zbiórek), F. Kowalczyk 14 (12 asyst), M. Zagórski 13 (10 zbiórek).

Wśród Kangurów najskuteczniejsi byli: K. Jelski 12, T. Urban 12 (11 zbiórek), K. Kaźmierski 10, M. Kicki 10, N. Grzegorczyk 10 (9 zbiórek).