Miasto w dniu 16.03.2022r. unieważniło postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót zadania „Przebudowa drogi wraz z przebudową torowiska w ul. Dworcowej” w uzasadnieniu wskazując znaczny wzrost cen i konieczność ograniczenia zakresu planowanej inwestycji. Prezydent Miasta na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej poinformował, że Miasto Gorzów na tę chwilę rezygnuje z budowy węzła przesiadkowego przy dworcu PKP. Inwestycja „węzeł przesiadkowy” miał być kumulowaną inwestycją polegającą na przebudowie ul. Dworcowej wraz z torowiskiem oraz budową węzła przesiadkowego przy dworcu PKP. Remont ulicy mimo wszystko miał się odbyć i miał być zrealizowany w wariancie minimum zgodnie z opracowanymi dotychczas wytycznymi technicznymi.
🔴 Oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie
Aktualnie, mając nadal inwestycyjne ograniczenia gospodarcze na względzie, trwają prace projektowe mające na celu dostosowanie dokumentacji projektowej do etapowania robót w związku z ograniczeniem zakresu robót na pierwotnym zadaniu. Zakres robót na zadaniu dotyczącym przebudowy ul. Dworcowej i budowy węzła przesiadkowego będzie obejmować:
- demontaż istniejącego torowiska w ul. Dworcowej wraz z likwidacją pętli przed budynkiem dworca PKP,
- przebudowę torowiska w ul. Dworcowej wraz z budową krańcówki przed dworcem PKP,
- budowę deptaka w ciągu ul. Dworcowej wraz z zagospodarowaniem zielenią,
- budowę kanalizacji deszczowej,
- budowę zatoki autobusowej wzdłuż ulicy Jancarza,
- przebudowę chodników wzdłuż wykonanej zatoki autobusowej oraz w rejonie placu dworcowego,
- przebudowę oświetlenia na odcinku budowanych wiat autobusowych,
- wymianę warstwy ścieralnej w ciągu ul. Dworcowej wraz z przebudową istniejących chodników,
- wykonanie parkingu w rejonie zlikwidowanej pętli tramwajowej (przed barem Agatka), zakup i montaż toalety publicznej dla podróżnych.
Przebudowa torowiska wraz z deptakiem będzie dofinansowana w ramach zadania pn. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.” z wykorzystaniem środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.
Planowane ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy robót: styczeń/luty 2023 r. Planowane zakończenie robót związanych z wykonaniem torowiska, sieci trakcyjnej i budowy deptaku: październik 2023 r.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Gmina Santok to gmina, która w skutek ostatniej nawałnicy ucierpiała najbardziej. Zniszczone drogi, pola i gospodarstwa to właśnie to z czym gmina będzie sobie musiała poradzić. Paweł Pisarek wójt Gminy Santok wystąpił do wojewody lubuskiego z wnioskiem o powołanie komisji ds. oszacowania zakresu i wysokości strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez kataklizm.
Napisz komentarz
Komentarze