To ogromna radość dla miasta. Otwieramy dziś stadion lekkoatletyczny, który jest spełnieniem marzeń wielu osób, przede wszystkim sportowców, działaczy, samorządowców, polityków. Chciałem za to podziękować. Nie byłoby tego obiektu, gdyby nie ludzie, którzy zaangażowali się w jego budowę. Mówię tu o działaczach sportowych, jak śp. Jerzy Jankowski. Mówię też o wszystkich trenerach. Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie aktywność naszych polityków. Dziękuję za wsparcie rządowe, dziękuję zarządowi województwa. Stadion powstał bowiem także dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Dziękuje radnym sejmiku z aktywność. Dzisiaj jest to najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w województwie – mówił podczas otwarcia Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa Wlkp..
🔴 Już jutro Zmarzlik w mistrzowskiej koronie?!
Budowa stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego zakończyła się pod koniec czerwca. W ramach inwestycji powstała między innymi ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna w całości pokryta poliuretanową nawierzchnią w kolorze niebieskim, a na środkowej płycie boiska pojawiła się nawierzchnia trawiasta. Jest także rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, dwie do pchnięcia kulą oraz rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką. Ponadto wybudowano trybuny, które pomieszczą blisko tysiąc widzów oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie. Prace trwały półtora roku.
To wszystko, razem z całą infrastrukturą techniczną do utrzymania stadionu i oświetleniem koniecznym do organizacji zawodów, kosztowało blisko 19 milionów złotych. 5,5 miliona na ten cel przekazało Ministerstwo Sportu, a Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego dofinansował inwestycję kwotą blisko dwóch milionów złotych.
🔴 Od 17 września za złamanie przepisów drogowych zapłacimy więcej
Podczas wydarzenia wicemarszałek Łukasz Porycki wręczył prezydentowi Gorzowa Wlkp. Jackowi Wójcickiemu jeszcze czek na 10 tysięcy złotych od samorządu województwa lubuskiego na wyposażenie stadionu.
W części oficjalnej wzięli udział sportowcy, trenerzy, samorządowcy, parlamentarzyści, radni miejscy i radni wojewódzcy z wiceprzewodniczącym sejmiku województwa lubuskiego Mirosławem Marcinkiewiczem na czele.
Po oficjalnym otwarciu stadionu lekkoatletycznego z udziałem gości rozpoczęły się pierwsze na terenie obiektu zawody sportowe. To „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” czyli rywalizacja sportowców do 12 lat, z całego województwa lubuskiego. Wydarzenie przygotowane i współorganizowane jest przez Lubuski Związek Lekkoatletyki. W zawodach, w pięciu konkurencjach, wzięło udział blisko pięciuset najmłodszych lubuskich sportowców. Zawody wyłoniły najmłodszych mistrzów, którzy będą rywalizować później w zawodach ogólnopolskich.
fot / Marta Czernicka
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze