czwartek, 19 września 2024 03:51

Gorzowianie wracają z Paryża bez medali

Ani Anna Puławska, ani Wiktor Głazunow nie przywiozą z Igrzysk Olimpijskich medalu dla Gorzowa. Bliżej tego celu był Głazunow, ale w kajakarskim finale zajął on szóste miejsce.

Źródło: Facebook / Polski Związek Kajakowy

Piątek był ostatnim dniem na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, w którym o medale walczyli zawodnicy gorzowskiego AZS AWF-u. Anna Puławska, w duecie z Karolina Nają, i Wiktor Głazunow pozostawali w walce o splendor i chwałę w konkurencjach kajakarskich. Puławska tuż przed 11:00 stanęła na starcie półfinałowego wyścigu na 500 metrów w kategorii K2, a Głazunow czterdzieści minut później wystartował na dystansie 1000 metrów w C1

Zupełnie inaczej potoczył się półfinałowy start Głazunowa. Zawodnik AZS AWF-u od pierwszych metrów narzucił rywalom swoje tempo i przewodził stawce. Półmetek dystansu Głazunow zdobył jako wicelider wyścigu. Metę ostatecznie gorzowianin osiągnął na trzecim miejscu z czasem 3:45,30, co dało mu awans do wielkiego finału.

Już sam start w finale był dla Głazunowa ogromnym sukcesem, ale sportowy apetyt rośnie w miarę jedzenia. Sam najważniejszy wyścig już nie poszedł po myśli Głazunowa. Od pierwszych metrów zawodnik AZS AWF-u plasował się w końcu stawki, a na półmetku dystansu był siódmy. Mimo podkręcenia tempa w ostatnim etapie finału Głazunow do mety dopłynął na szóstej pozycji. Do miejsca medalowego zabrakło 4,5 sekundy. Złoty medal wygrał Czech Martin Fuksa