piątek, 20 września 2024 09:00

Gorzów na podium Pucharu Świata w kajakarstwie!

W miniony weekend odbyły się inaugurujące zawody z cyklu Pucharu Świata w kajakarstwie. W węgierskim Szeged startowali reprezentanci gorzowskich klubów kajakarskich.

Źródło: Instagram / anna_pulawska_official

W rywalizacji wzięło udział czworo zawodników z Gorzowa, z czego szczególnie wyróżnił się Oleksi Koliadych, reprezentant gorzowskiej Admiry. Koliadych odniósł zwycięstwo w konkurencji C1 na 200 metrów (konkurencja nieolimpijska), uzyskując czas 38.53 sekundy. Po zawodach wyraził swoje zadowolenie z osiągniętego rezultatu, podkreślając, że jest to jego rekord życiowy na tym dystansie.

Z kolei czwórka pań, podopiecznych Tomasza Kryka, występująca w konkurencji K4 na 500 metrów w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto, zdobyła srebrny medal, przegrywając z Niemkami zaledwie o 0.34 sekundy. Anna Puławska podkreśliła po zawodach, że drużyna była bardzo zadowolona z wykonanego zadania i jest optymistycznie nastawiona na nadchodzący olimpijski sezon.

Julia Olszewska z AZS AWF Gorzów wystartowała w finale K4 na 500 metrów, gdzie wraz koleżankami zajęła szóste miejsce, a także rywalizowała w konkurencji K1 na 200 metrów, gdzie zajęła siódme miejsce w finale B.

W Szeged wystartował również kanadyjkarz AZS AWF Wiktor Głazunow, który w C1 na 1000 metrów zajął siódme miejsce ze stratą niespełna czterech sekund do zwycięzcy.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się już za dwa tygodnie na poznańskiej Malcie.