Uroczystość, której organizatorem była Fundacja Ważne, rozpoczęła się o godzinie 17, a scenę zdominowali wybitni goście, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. O to skąd wziął się pomysł organizacji wydarzenia zapytaliśmy jego inicjatorkę:
Ja sama jeździłam na kongresy kobiet i zawsze wracałam z nich silniejsza, naładowana pozytywnymi emocjami. Myślę, że kobiety powinny się spotykać, powinny czerpać z siebie nawzajem tę energię, i tak w zeszłym roku został zorganizowany pierwszy kongres. Stwierdziłam, że skoro ja mam jeździć do innych miast, a myślę, że u nas też jest wiele wspaniałych kobiet i mamy możliwości, więc dlaczego takie kongresy miałyby się nie odbywać w Skwierzynie. Tak to się zaczęło, a skoro kobiety przyjęły to bardzo entuzjastycznie i licznie przybywają na takie spotkania, jest to sygnał dla nas, że jest to potrzebne i wszystkim nam służy” – mówiła radna powiatu Międzyrzeckiego Agata Smoleń.
Zobacz także:
Pierwszym mówcą był Zbigniew Izdebski, znany polski profesor i seksuolog, który poruszył kwestie związane z seksualnością kobiet na różnych etapach życia. Jego przemówienie wzbogacił humor sytuacyjny, dodając lekkości tematom poruszanym na scenie.
Kolejną prelegentką, która pojawiła się na scenie, była psycholog Katarzyna Wilkos-Zarzycka. Porozmawiała ona z prowadzącymi o relacjach pokoleniowych.
Doktor Anita Kucharska-Dziedzic ze względu na posiedzenie sejmu, nie mogła zjawić się osobiście. Jej reprezentantka wygłosiła poruszające, dające do myślenia przemówienie dotyczące kwestii bezpieczeństwa w relacjach damsko-męskich, które przekłada się na całą rodzinę.
Doktor Anna Czekirda, ceniona rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie, wytłumaczyła zgromadzonym dlaczego praca kobiety nigdy się nie kończy.
Właścicielka salonu kosmetycznego, lingeristka Anna Wołowska opowiedziała o tym jak medycyna estetyczna, dokładniej makijaż permanentny, może pomóc w przywróceniu paniom po przebytej chorobie nowotworowej, pewności siebie. Te trudne dla pacjentek rekonstrukcje wykonuje jak sama podkreśliła „za jeden uśmiech”.
Zobacz także:
Między wykładami efekty wizualne i dźwiękowe zapewnili utalentowani tancerze i choreografowie ze studia tańca Remix oraz wokalistki. Wydarzenie uzupełnił pokaz mody, prezentujący kolekcję z salonów Desperado by Isabell Fashion. Matki wraz z nastoletnimi córkami wystąpiły na scenie, prezentując kreacje w odcieniach różu i fioletu, idealnie wpasowujące się w ideę kongresu o kobiecości.
O tym czy takie kongresy mają sens porozmawialiśmy z Panią Rektor Anną Czekirdą
Jest to bardzo dobry trend, że takich spotkań jest coraz więcej. Dobrze, że one są nie tylko w dużych miastach bo do tej pory były organizowane w Gorzowie i w Zielonej Górze, tylko właśnie w mniejszych miejscowościach. One aktywizują kobiety i to jest właśnie piękne. One chcą posłuchać jakie są trendy, wiedzieć co w tym środowisku się dzieje, o tym że musimy dbać o zdrowie i o tym, że są oczywiście sytuacje, które są trudne. W tym moim przemówieniu, chciałam pokazać, że my kobiety jesteśmy coraz bardziej świadome. Świadome swojej mocy, swojej sprawczości, tego że jesteśmy dużo lepiej wykształcone niż mężczyźni, chcemy podnosić swoje kwalifikacje. Ja też patrzę na swoje studentki, ciągle mam więcej studentek niż studentów. To jest piękne, że kobiety przestają się bać, że wychodzą na ulicę, potrafią mówić o swoich potrzebach. Jesteśmy w jakimś tam sensie ograniczane, że to nie jest jeszcze tak jak być powinno, że wciąż zarabiamy mniej niż mężczyźni, a jesteśmy coraz bardziej świadome i potrafimy coraz lepiej walczyć o swoje.
Na zakończenie spotkania, zaproszeni goście udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez partnerów wydarzenia, dzieląc się wrażeniami i emocjami towarzyszącymi im podczas wieczoru.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Napisz komentarz
Komentarze