Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 04:44
Reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – wirtualne zgłoszenie, realne działanie

O skuteczności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekonał się kierujący osobowego volkswagena, który pędził przez miejscowość Słonów z prędkością 114 kilometrów na godzinę.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – wirtualne zgłoszenie, realne działanie

Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci ze strzeleckiej drogówki, którzy weryfikowali zagrożenie zgłoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki zgłoszeniu i skutecznej pracy policjantów z kierującego, czeka teraz trzymiesięczna przerwa za kierownicą samochodu.

Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci otrzymują informacje o miejscach, w których może dochodzić do łamania prawa. Bardzo często są to zgłoszenia związane z przekroczeniem prędkości. Aby skorzystać z mapy wystarczy komputer z dostępem do internetu. Po uruchomieniu aplikacji zaznaczamy miejsce oraz rodzaj zagrożenia. Następnie zgłoszeniem zajmują się policjanci, którzy sprawdzają, czy rzeczywiście na wskazanym przez mieszkańców miejscu dochodzi do łamania prawa.

Zobacz także: 

Tak było również w przypadku zgłoszenia dotyczącego przekroczenia prędkości w miejscowości Słonów. Weryfikacją zgłoszenia zajęli się mundurowi z drogówki. We wtorek (7 listopada) policjanci zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca jechał z dużą prędkością mimo, że znajdował się na ograniczeniu do „pięćdziesiątki”. Policyjne urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że kierowca osobówki pędził 114 kilometrów na godzinę  w obszarze zabudowanym. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 33-letni mężczyzna. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych i 14 punktami karnymi.

Zobacz też: 

To kolejne potwierdzenie, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo, a policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na zagrożenia. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Dziękujemy, że jesteś z nami!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama