czwartek, 19 września 2024 18:26

Stilon wygrywa w wielkim stylu i opuszcza ostatnie miejsce w tabeli

W meczu dziewiątej kolejki trzecioligowych zmagań piłkarze gorzowskiego Stilonu wygrali w Starowicach Dolnych aż 0:7. Jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo niebiesko-białych w tym sezonie.
Stilon wygrywa  w wielkim stylu i opuszcza ostatnie miejsce w tabeli

Autor: Karol Korniak

Łukasz Maliszewski objął funkcję pierwszego trenera Stilonu Gorzów przed poprzednim meczem ligowym. Zadanie jakie stało przed nowym szkoleniowcem wydawało się być dość karkołomne. Stilon rozpoczął rozgrywki ligowe katastrofalnie i w pełni zasłużenie zajmował ostatnią pozycję w tabeli. Pierwszy krok ku poprawie ogólnych nastrojów wokół poczynań niebiesko-białych został zrobiony w ostatnim meczu domowym. W środku tygodnia podopieczni Maliszewskiego dołożyli zwycięstwo w rozgrywkach pucharowych, więc do odczarowania zostało jedynie ligowe spotkanie wyjazdowe.

Tego co się wydarzyło w sobotnie popołudnie w Starowicach Dolnych nikt nie mógł się spodziewać. Stilonowcy pojechali na teren beniaminka z myślą o zwycięstwie, ale triumf siedmioma golami przerósł wszelkie oczekiwania. Kanonadę rozpoczął już w 2. minucie spotkania Łukasz Kopeć, który uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gospodarzy. Po pół godzinie gry swoje pierwsze trafienie w tym meczu zanotował Artiom Vaskov. Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie drugiego gola, a piłka po raz trzeci znalazła drogę do ich bramki. Tym razem na liście strzelców zapisał się Mateusz Mączyński, dla którego była to pierwsza bramka w niebiesko-białych barwach.

🔴 Stal Gorzów oburzona postawą władz miasta

W drugiej odsłonie meczu Stilon nie zwolnił tempa. W 68. minucie gola strzelił Mateusz Kaczor, który minutę wcześniej zameldował się na boisku. W ostatnim kwadransie spotkania gospodarze wyczekiwali tylko końcowego gwizdka, a Stilonowcom było mało. Swoje drugie trafienia dołożyli jeszcze Vaskov i Kaczor, a taki pokaz strzelecki nie mógł się obejść bez gola Emila Drozdowicza, który również zapisał jedno trafienie na swoim koncie. Wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kopeć.

Dzięki tej wygranej Stilon opuszcza strefę spadkową i może spokojniej podchodzić do kolejnych gier. W innych nastrojach sobotę kończą zawodnicy Warty. Granatowo-bordowi przegrali w meczu dziewiątej kolejki przed własną publicznością z Pniówkiem Pawłowice 1: 3.