piątek, 20 września 2024 07:50

Premierowa wygrana Stilonu

Piłkarze gorzowskiego Stilonu odnieśli w sobotę pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. Niebiesko-biali pokonali drużynę Unii Turza Śląska 2:1 i zakończyli długą serię bez kompletu punktów.

Autor: Karol Korniak

Do pojedynku z beniaminkiem stilonowcy przystępowali z duszą na ramieniu. Seria bardzo słabych meczów i jeszcze gorszych wyników trwała od początku sezonu, a frustracja wśród kibiców narastała. Receptą na boiskowe problemy miała okazać się zmiana trenera. W tygodniu poprzedzającym starcie z Unią zarząd klubu postanowił zwolnić z funkcji szkoleniowca drużyny Marcina Węglewskiego. W jego miejsce powołano tymczasowo Łukasza Maliszewskiego. Ruch ten przyniósł wymierny skutek.

🔴 Zmarzlik nie wystąpi w Grand Prix w Vojens

Początkowe fragmenty starcia z Unią nie różniły się znacząco od poprzednich meczów Stilonu. Podopieczni trenera Maliszewskiego potrzebowali czasu, aby zbadać możliwości przyjezdnych i przystąpić do prób ataków. W pierwszej połowie spotkania niebiesko-biali stworzyli sobie dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki, ale strzały Łukasza Kopcia i Emila Drozdowicza nie znalazły drogi do siatki. Na domiar złego na parę minut przed przerwą drugą żółtą kartką ukarany został Jakub Kaniewski.

Po zmianie stron drużyna gości wykorzystała liczebną przewagę. Wynik meczu strzałem pod poprzeczkę otworzył Michał Gałecki. Stilonowcy nie poddali się jednak i z każdą kolejną minutą przejmowali inicjatywę na boisku. Ofensywne poczynania gospodarzy przyniosły skutek w 72. minucie. Swojego pierwszego gola w sezonie strzelił Drozdowicz, czym przywrócił niebiesko-białym nadzieję na dobry rezultat. Osiem minut później Stilon zdobył drugą bramkę - tym razem skutecznym
strzałem popisał się Artiom Vaskov. Po utracie korzystnego wyniku zawodnikom Unii zaczęły puszczać nerwy, co poskutkowało kilkoma żółtymi kartkami i jednym czerwonym kartonikiem dla piłkarza gości.

🔴 Młodzi Stalowcy zwyciężają w Drużynowym Pucharze PGE Ekstraligi 250cc.

Dzięki tej wygranej Stilon zrównał się punktami z rezerwami Rakowa Częstochowa, a do bezpiecznej strefy w tabeli traci zaledwie jedno oczko. W zupełnie innych nastrojach ósmą serię zmagań kończy Warta. Granatowo-bordowi polegli w wyjazdowym starciu z rezerwami Śląska Wrocław aż 5:0.