piątek, 20 września 2024 07:31

Młodzi Stalowcy zwyciężają w Drużynowym Pucharze PGE Ekstraligi 250cc.

W sobotnie popołudnie na torze w Grudziądzu odbyła się ostatnia IX rundę Drużynowego Pucharu PGE Ekstraligi 250cc.

Źródło: Facebook / Młoda Stal

W sobotę 16 września 2023 w Grudziądzu podopieczni trenera Piotra Śwista i Pawła Parysa w składzie: Denis Adrzejewski, Mikołaj Krok i Dominik Baryłka zwyciężyli w Drużynowym Pucharze PGE Ekstraligi 250cc. Stalowcy byli pewni zwycięstwa w rozgrywkach, przed zawodami mieli na swoim koncie zgromadzonych 39 punktów, na drugim miejscu znajdowała się Unia Leszno, która do lidera miała aż 10 ''oczek '' straty.

Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Na torze w Grudziądzu zmierzyły się ze sobą zespoły z Leszna, Gorzowa, Ostrowa, Torunia, Grudziądza, Lublina i Częstochowy.  W zawodach od początku dominowała Unia Leszno. W drużynie żółto-niebieskich najskuteczniejszymi żużlowcami byli Mikołaj Krok i Denis Andrzejewski.  Obaj zawodnicy wywalczyli po 9 punktów plus bonus. Ostatecznie IX runda Drużynowego Pucharu PGE Ekstraligi 250cc  zakończyła się zwycięstwem zespołu z drużyny z Leszna, drugie miejsce gorzowianie i ostrowianie, którzy zgromadzili po 21 punktów.

Warto przypomnieć, że we wtorek drużyna ENEA STAL Gorzów została mistrzem rozgrywek U24 Ekstraliga. Sztab szkoleniowy Stali Gorzów oraz władze klubu, kładą duży nacisk na szkolenie młodzieży a efekty są widoczne.

Dziś w duńskim Vojens odbędzie się przedostatni turniej Speedway Grand Prix. Początek spotkania o godzinie 19:00.