czwartek, 19 września 2024 23:52

Stilon przegrywa przed własnymi kibicami

W szóstej kolejce trzecioligowych zmagań piłkarze Stilonu przegrali na własnym stadionie z drużyną Cariny Gubin 0:1(0:0). Rezultat ten oznacza, że niebiesko-biali na dobre utknęli na ostatniej pozycji w tabeli.

Źródło: Facebook / Stilon Gorzów

Zawodnicy Stilonu od kilku tygodni przystępują do każdego kolejnego meczu z nożem na gardle. Nie inaczej było w przypadku spotkania z Cariną Gubin. Drużyna z południa naszego województwa wydawała się być dobrym kandydatem do przerwania fatalnej serii w wykonaniu stilonowców. Jednak drużyna gości nie przyjechała do Gorzowa z zamiarem oddania meczu.

🔴 Bartosz Zmarzlik coraz bliżej czwartego tytułu IMŚ

Zebrana na stadionie przy Olimpijskiej publiczność po raz kolejny w tym sezonie była świadkiem zachowawczych zawodów w wykonaniu podopiecznym trenera Marcina Węglewskiego. Przebieg meczu był kopią spotkań z MKS-em Kluczbork i Karkonoszom Jelenia Góra. Piłkarze Stilonu nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych, a większość strzałów była skutecznie blokowana przez obrońców Cariny. Jedynie uderzenie głową Emila Drozdowicza pobudziło zebranych
kibiców, ponieważ w tym przypadku piłka odbiła się od słupka. Więcej szczęścia w swoich ofensywnych poczynaniach mieli goście. Carina w końcówce meczu odważniej zaatakowała bramkę Szymona Czajora, co ostatecznie zakończyło się zdobyciem zwycięskiego gola w 85. minucie gry. Porażka ta oznacza, że Stilon traci obecnie cztery punkty do bezpiecznego miejsca w tabeli.

O wiele lepsze wieści nadeszły z odległych Tarnowskich Gór. Warta wygrała tam z Gwarkiem 0:3 (0:0). Wygrana ta pozwoliła bordowo-granatowym wskoczyć na piąte miejsce w ligowej klasyfikacji.