czwartek, 19 września 2024 23:51

Kolejna przegrana po stronie Stilonu

W sobotnie popołudnie piłkarze Stilonu zagrali kolejny mecz wyjazdowy w tym sezonie. Tym razem wybrali się na terytorium lidera tabeli.

Autor: Alan Rogalski

Źródło: Facebook/Stilon Gorzów

Drużyna Stilonu Gorzów drugi raz w tym sezonie wybrała się na mecz wyjazdowy. Pierwszy raz gorzowscy piłkarze wyjechali ze swojego stadionu w drugiej kolejce. Wtedy stanęli na przeciwko Lechii Zielona Góra. Niebiesko-biali przegrali wtedy to spotkanie 4-1. Podobnym rezultatem zakończył się mecz piątej rundy.

🔴 Ostatni koncert w ramach Dobry Wieczór Gorzów

Tym razem podopieczni Marcina Węglewskiego wyjechali na Śląsk, do Bielsko-Białej. Tam zmierzyli się z liderami tabeli i aktualnymi faworytami do awansu, Rekordem Bielsko-Biała. Od samego początku było wiadomo, że gorzowskim piłkarzom łatwo nie będzie. Wynik pokazywał jednak inaczej. Do ostatnich minut meczu, na tablicy wyników widniało 0-0. Po końcowym gwizdu Kubice zobaczyli wynik 1-0. Piłkarze Rekordu dali radę pokonać Szymona Czajora. W doliczonym czasie gry piłka wznowiona z rzutu wolnego powędrowała na skrzydło gospodarzy. Pomocnik dośrodkował piłkę do pola karnego, gdzie jeden z napastników próbował oddać strzał na bramkę. Piłkę zablokował jednak jeden z gorzowskich obrońców. Futbolówka odbiła się od ręki gorzowskiego piłkarza i wróciła pod nogi gospodarzy. Ostatecznie powędrowała do Daniela Świderskiego, który oddał udaną próbę strzału na bramkę.

🔴 Maja, co Ci w duszy hula?

Przez większość meczu świetnie zachowywał się bramkarz gorzowskiej drużyny. Czajor udanie bronił trudne ataki ze strony gospodarzy.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Tym razem po gorzowskiej stronie otrzymali je nie tylko piłkarze. W trzydziestej siódmej minucie meczu żółty kartonik zobaczył trener bramkarzy. Potem w dziewięćdziesiątej pierwszej minucie żółtą kartką ukarany został trener Stilonu - Marcin Węglewski. Oprócz nich ukarani zostali również: Kopeć (88’), Kaniewski (91’)oraz Bohdanov (91’).

🔴 Rusza głosowanie na Szczakiele 2023 – nagrody PGE Ekstraligi

Druga gorzowska drużyna, Warta Gorzów zakończyła swoje spotkanie z rezerwami Górnika Zabrze remisem 1-1. Dla Warty bramkę zdobył Paweł Krauz, natomiast dla Górnika Marcin Wodecki.