piątek, 20 września 2024 00:04

Trudny początek sezonu piłkarzy Stilonu!

Za nami dwie kolejki rozgrywek 3 ligi. W obozie Stilonu Gorzów ciężko znaleźć powody do radości. Po porażce w pierwszej kolejce z rezerwami aktualnego mistrza Polski Rakowa Częstochowa 5:0, tym razem Stilonowcy udali się do Zielonej Góry. Wynik również daleki jest od oczekiwanego.

Zawodnicy Marcina Węglewskiego po raz drugi w tym sezonie przegrali. Tym razem na wyjeździe musieli uznać wyższość Lechii Zielona Góra. Gorzowscy zawodnicy na wyjeździe nie mieli wcale tak łatwo. Przegrali w stosunku 4:1. Porażka boli tym bardziej, ponieważ zielonogórzanie już od 33 minuty grali w dziesiątkę.

🔴 Koniec sezonu Andersa Thomsena?!

Pierwszą bramkę dla Zielonej Góry strzelił Łukasz Tumala w 16 minucie. Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać, bo ten padł w 23 minucie. Tym razem strzelcem był Igor Bambecki.  Nie minęło nawet pięć minut, a wynik po raz kolejny uległ zmianie. Bramkę na 3:0 strzelił Tomasz Matuszewski. Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do końca przerwy. Na początku drugiej połowy bramkę zdobył Mateusz Surożyński (49). Zielonogórskiego bramkarza przechytrzyć zdołał jedynie Oliwer Siwozad. Stało się to dopiero na koniec spotkania, bo w 90 minucie.

Najbliższa okazja na zdobycie punktów będzie już w najbliższą sobotę o godz. 17.00. Stilon podejmować będzie MKS Kluczbork. Rywale w ostatniej kolejce przegrali na własnym boisku 0:3 z Odrą Bytom Odrzański.

🔴 Gorzów. Śmierć na drodze

Zupełnie inne nastroje panują w obozie drugiego gorzowskiego trzecioligowca. Warta Gorzów po remisie na inaugurację tym razem zgarnęła trzy punkty. Warciarze wygrali u siebie z LKS Goczałkowice Zdrój 3-2. Strzelcami z gorzowskiej strony okazali się: Jakub Duda 40, Bartłomiej Gajda 45, Kamil Walków 77. Natomiast dla LKSu bramki zdobyli: Michał Nagrodzki 24, Elorhan 87.